الکتروویس | Electro_Voice

معرفی اجمالی

شرکت Electro_Voice که عموما به اختصار EV گفته می شود در سال ۱۳۰۹ شمسی توسط آقایان Lou Burroughs و Albert R. Kahn در ایالت مینسوتای آمریکا بعنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت Telex Communications در زمینه تولید تجهیزات صوتی آغاز بکار کرد.

شرکت الکتروویس تولیدکننده انواع میکروفون، آمپلی فایر و بلندگو است و همچنین برروی نرم افزارهای تجهیزات سیستمهای صوتی حرفه ای همانند نرم افزار تقویت صوت و نرم افزارهای وسایل مصرفی مثل سیستم پخش خودرو توجه ویژه ای نموده است.

از سال ۱۳۷۶ شمسی شرکت EV بازاریابی گسترده ای جهت وسایل مصرفی مربوط به کنسرت های کوچک و بزرگ، مراکز صدا و سیما، اماکن مذهبی و فروش در فروشگاه ها انجام داده است.

تاریخچه الکتروویس

در سال ۱۳۰۶ آقایان Lou Burroughs و Albert R. Kahn در زیرزمین یک شرکت در ایالت ایندیانا در آمریکا کار کوچکی در زمینه سرویس کاری گیرنده های رادیویی را آغاز کردند اما بخاطر حس افسردگی که به Kahn دست داده بود او معتقد بود که ” آنها با دست خود ورشکستگی ۵۰۰۰ دلاری را برای خود رقم زده اند” پس تصمیم گرفتند بر روی تجارت محصولات صوتی سرمایه گذاری کنند.

شرکت آنها در همان موقع سیستم صوتی مخصوصی را برای مربی تیم فوتبال نُتردام یعنی Knute Rockne طراحی نمود.

Rockne  که بخاطر بیماری که داشت نمی توانست با صدای رسا و واضح حرف بزند و صدایش شدیدا تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته بود با دیدن این سیستم آنرا “My Electric Voice” (صدای الکتریکی من) لقب داد.

این نامگذاری عجیب از طرف Rockne باعث الهام بخشیدن نام خود شرکت شد و در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۰۹ شمسی آقایان Burroughs و Kahn بعنوان موسسین شرکت با ترکیب دو کلمه Electro و Voice نام تجاری شرکت را انتخاب کرده و شرکت Electro_Voice متولد شد.

این دو شریک بخاطر کیفیت پایین و قیمت بالای میکروفونهای موجود در بازار متوجه فرصت استثنایی شدند، بنابراین آنها یک ماشین تراشکاری و مته های مورد نیاز را خریداری کردند و بدین ترتیب توانستند هفته ای یک میکروفون تولید کرده و با برند جدید به بازار عرضه کنند.دیری نگذشت که Burroughs از شراکت انصراف داد و مالکیت شرکت بطور کامل به Kahn واگذار شد، وضعیت شرکت بتدریج بهتر شد و تا سه سال بعد شرکت دارای ۲۰ پرسنل در واحد مهندسی بود و Burroughs مجددا به شرکت برگشت ولی اینبار بعنوان مدیر واحد مهندسی!در طی جنگ جهانی دوم، شرکت EV میکروفونی با قابلیت کاهش صداهای مزاحم به بازار معرفی کرد و از این میکروفون در جنگنده ها و هواپیماهای بمب افکن، تانکها، کشتیهای جنگی استفاده می شد.در سال ۱۳۲۶ شمسی شرکت توسعه پیدا کرد و با رویکرد مهندسی و تحقیقات به میشیگان منتقل شد که باعث گردید تولیدات جدید شرکت پا به عرصه وجود بگذارند. در سال ۱۳۲۸ شمسی شرکت الکتروویس بخاطر پاسخ به علاقه مردم به سیستمهای Hi-Fi ، بلندگوهایی را با توجه به سلیقه طرفداران این سیستمها طراحی و روانه بازار کردند که باز هم با موفقیت روبرو شد.در اواخر دهه ۱۳۵۰ شمسی شرکت بعنوان اولین تولیدکننده میکروفون هایی شناخته می شد که از آهنربای نئودیمیوم (Neodymium Magnet) در محصولاتش استفاده می کرد، این نوع میکروفون ها در اواسط دهه ۱۳۵۰ شمسی معرفی شدند و در همان زمان اولین میکروفون های بی سیم این شرکت نیز تولید شدند.شرکت در سال ۱۳۷۶ با شرکت Telex Communications ادغام شد.در خرداد ماه ۱۳۵۸ شمسی شرکت EV بهمراه تمام مجموعه های مربوط به شرکت Telex communications تبدیل به قسمتی از زیر مجموعه Bosch Security Systems شدند و این شرکت در حال حاضر تولید کننده بخش وسیعی از میکروفون های صدا و سیما در کنار بلندگوها و انواع مختلفی از تجهیزات صوتی حرفه ای است.

۴.۴/۵ ( ۱۰ بازدید )