الکتروویس | Electro-Voice


شرکت Electro-Voice که عموما به اختصار EV گفته می شود. در سال ۱۹۳۰ توسط آقایان Lou Burroughs و Albert R.AHN در ایالت مینسوتای آمریکا در زمینه طراحی و تولید تجهیزات صوتی آغاز به کار کرد. عمده تولیدات الکتروویس انواع میکروفون، بلندگو، آمپلی فایر و نرم افزار های وسایل مصرفی مثل سیستم پخش خودرو می باشد. تمایز محصولات Electro-Voice با سایر تولید کنندگان مشابه، مهندسی دقیق هنگام طراحی، خطوط تولید پیشرفته، انجام تست های سطح بالا صنعتی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت می باشد. شرکت الکتروویژن نمایندگی فروش محصولات الکتروویس در ایران می باشد. و تاکنون طیف وسیعی از تجهیزات این برند را به بازار داخلی عرضه نموده است. در این بخش با مرور تاریخچه الکتروویس همراه می شویم:

تاریخچه Electro-Voice :

موسس الکتروویس

lou Burroughs یکی از موسسین الکتروویس

در سال ۱۹۲۷ آقایان Lou Burroughs و Albert R.AHN در زیرزمین یک شرکت در ایالت ایندیانا آمریکا کار کوچکی در زمینه سرویس کاری گیرنده های رادیویی را آغاز کردند. به خاطر حس نا امیدی که به Kahn دست داده و معتقد بود ” آنها با دست خود ورشکستگی ۵۰۰۰ دلاری را برای خود رقم خواهند زد” تصمیم گرفتند با تغییر زمینه کاری بر روی تجارت محصولات صوتی سرمایه گذاری کنند.

شرکت نوپای آنها در همان زمان سیستم صوتی مخصوصی را برای مربی تیم فوتبال نُتردام یعنی Knute Rockne طراحی نمود. این مربی به خاطر بیماری که داشت نمی توانست با صدای رسا و واضح حرف بزند. صدای وی شدیدا تحت تاثیر این بیماری قرارگرفته بود. با دیدن این سیستم آن را “My Electric Voice” ( صدای الکتریکی من ) لقب داد. این نامگذاری عجیب از طرف Rockne الهام بخش شرکت شد. سپس در ۱۹۳۰ آقایان Burroughs و Kahn به عنوان موسسین شرکت با ترکیب دو کلمه Electro و Voice نام تجاری را انتخاب کرده و شرکت Electro-Voice متولد شد.

این دو شریک کیفیت پایین و قیمت بالای میکروفون های موجود در بازار  را به عنوان فرصتی استثنایی قلمداد نمودند.  فرصتی که بتوانند با عرضه محصولات با کیفیت تر بازار را در دست بگیرند. بنابراین آنها یک ماشین تراشکاری و مته های مورد نیاز را خریداری کرده و بدین ترتیب توانستند هفته ای یک میکروفون تولید نموده و با برند جدید به بازار عرضه کنند.

از جدایی موسسین تا ادغام با بوش در ۲۰۰۶:

دیری نگذشت که Burroughs از شراکت انصراف داد و مالکیت شرکت بطور کامل به Kahn واگذار شد. وضعیت شرکت بتدریج بهتر و تا سه سال بعد شرکت دارای ۲۰ پرسنل در واحد مهندسی بود. در این زمان Burroughs مجددا به شرکت برگشت ولی این بار به عنوان مدیر واحد مهندسی. در طی جنگ جهانی دوم، شرکت میکروفونی با قابلیت کاهش صداهای مزاحم به بازار معرفی کرد . از این میکروفون در جنگنده ها و هواپیماهای بمب افکن، تانک ها، کشتیهای جنگی استفاده می شد. در سال ۱۹۴۷ شرکت توسعه پیدا کرد و با رویکرد مهندسی و تحقیقات به میشیگان منتقل شد که باعث گردید تولیدات جدید شرکت پا به عرصه وجود بگذارند.

جهت آشنایی بیشتر با کمپانی Electro-Voice ویدئو بالا را ملاحظه فرمایید.

در سال ۱۹۵۰ شرکت Electro-Voice به خاطر پاسخ به علاقه مردم به سیستمهای Hi-Fi، بلندگوهایی را با توجه به سلیقه طرفداران این سیستمها طراحی و روانه بازار کردند که این بار نیز با موفقیت روبرو شد. در اواخر دهه ۸۰ میلادی شرکت بعنوان اولین تولیدکننده میکروفون هایی شناخته می شد که از آهنربای نئودیمیوم (Neodymium Magnet) در محصولاتش استفاده می کرد. این نوع میکروفون ها در اواسط دهه ۸۰ معرفی شدند. در همان زمان اولین میکروفون های بی سیم این شرکت نیز تولید شدند. الکتروویس در سال ۱۹۹۸ با شرکت Telex Communications ادغام و در سال ۲۰۰۶ به همراه تمام مجموعه های مربوط به شرکت Telex communications تبدیل به زیر مجموعه Bosch Security Systems شدند.

شرکت Electrovoice در حال حاضر تولید کننده طیف متنوع از محصولات صوتی از جمله بلندگوها، میکروفون ها و آمپلی فایر می باشد. این محصولات به طور وسیع در مراکز گوناگون همچون استودیوهای تلویزیونی، سالن های کنسرت، سالن های همایش، سخنرانی ها، مراسمات مذهبی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

الکتروویژن نمایندگی فروش محصولات الکتروویس :

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره محصولات الکتروویس، مشاوره و خرید تجهیزات از جمله بلندگوهای اکتیو و پسیو، میکروفن ها و آمپلی فایرهای این برند با الکتروویژن نمایندگی الکتروویس تماس بگیرید.