• طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
  • کارفرما : دیوان عدالت اداری
  • ظرفیت سالن : ۶۴۰نفر
عملیات انجام شده

تجهیز سالن همایش دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری بر اساس اصل ۱۷۳ قانون اساسی  و به منظور رسیدگی شکایات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین،واحدها، ایین نامه ها دولتی و احقاق حقوق آنها در سال ۱۳۶۳ و با تصویب قانون تشکیل دیوان عدالت اداری زیر نظر قوه قضاییه تاسیس گردید.

    شرکت الکتروویژن از گذشته تاکنون بارها و در پروژه های گوناگون در مناطق مختلف کشور سابقه همکاری های موفقی را با قوه قضاییه در رزومه خود داشت از این رو و به پیشنهاد قوه قضاییه ، دیوان عدالت اداری شرکت الکتروویژن را به عنوان مشاور،طراح و مجری سالن اجتماعات خود برگزید.

    پس از بازدیدهای به عمل آمده ، برداشت وضعیت موجود و دریافت نیازمندیهای کارفرما در این سالن همایش، طرحی شامل تجهیزات حرفه ای صوت،کنفرانس،ترجمه همزمان،ضبط و پخش تصاویر، نور تخصصی،روشنایی عمومی، دکوراسیون و مبلمان به نفرات ذی صلاح در دیوان عدالت تحویل و پس از برگزاری جلسات مشاوره و تبادل نظر مورد تصویب قرار گرفت.

    در این پروژه سالن اجتماعات در دو سطح (دو طبقه)  به گونه ای متفاوت و خاص طراحی شد به این صورت که طبقه اول سالن کنفرانس و طبقه دوم به عنوان سالن همایش مشرف بر بخش زیرین در نظر گرفته شد و اتاق فرمان در سمت چپ بخش جلوی سالن از طریق پنجره ویزور به سالن دید دارد، همچنین پلان چیدمانی متشکل از ۶۴۰ صندلی(در مجموع دو سطح سالن) طراحی گردید.در سالن کنفرانس چیدمان میزهای کنفرانس و صندلی ها به گونه ای در نظر گرفته شد که مرکزیت دید تمامی نفرات بر روی هیئت رییسه جلسه(سن سالن) باشد و به این منظور ضمن ایجاد اختلاف سطح در ردیف صندلی ها از طریق گرادیان بندی، فواصل متناسب بین میزها و صندلی های حضار مد نظر قرار گرفت.

    دکوراسیون داخلی سالن همایش به نحوی طراحی و اجرا گردید که علاوه بر ایجاد فضایی زیبا و چشم نواز ،بتوان بویسله طرحها و شکست های خاص بر روی دیوار و سقف ،استفاده از پنلهای جاذب صوت و انجام محاسبات مهندسی ملاحضات اکوستیکی لازم مهیا و از بازتاب و پخش ناخواسته صدا جلوگیری شود.

صندلیهای سالن در طبقه اول از نوع صندلی های VIP چرخدار در نظر گرفته شد تا ضمن ایجاد آسایش در جلسات طولانی ازادی عمل بیشتری را برای حضار در سالن کنفرانس فراهم اورد ،در طبقه فوقانی اما از صندلیهای همایشی استاندارد استفاده گردید.

   نظر به برگزاری جلسات مهم و سطح بالا در سالن کنفرانس و برای حصول اطمینان از برگزاری هرچه بهتر و بی عیب و نقص جلسات استفاده از تجهیزات کنفرانس مطمئین و با کیفیت مسله ای واضح می نمود از این رو سیستم کنفرانسی از محصولات کمپانی Beyerdynamic که با  دقت فوق العاده مهندسین المانی ساخته و در بسیاری از سالنهای جلسات مراکز مهم جهانی از ان استفاده می شود برای این سالن کنفرانس در نظر گرفته شد علاوه بر این سیستمهای امنیتی،حفاظتی و اعلام هشدار پیشرفته ای نیز در این سالن نصب گردیدند.

    برای بهره مندی از صدایی شفاف و قدرتمند تنها استفاده از سیستم کنفرانس با کیفیت کافی نیست از همین جهت سیستم صوتی سالن اجتماعات در هر دو طبقه بوسیله مجموعه کاملی از تجهیزات برند Electrovoice مجهز گردید  و سیستم پخش تصویر توسط سه دیتا پروژکتور Panasonic شامل دو دیتا پروژکتور Short throw به منظور پخش تصاویر روی پرده نمایش های  نصب شده برای سالن همایش و یک پروژکتور پر قدرت ۱۶۰۰۰ انسی لومن برای سالن کنفرانس مجهز شد علاوه بر این تمامی میزهای کنفرانس به تعداد نفراتی که پشت هر میز قرار می گیرند دارای مانیتور با قابلیت لیفت اسانسوری است که بدینوسیله سیستم پخش تصویر سالن از هر حیث تکمیل گردید. تصاویر جلسات توسط دوربینهای PTZ با قابلیت Auto Track(در هماهنگی با سیستم کنفرانس) و با کیفیت Full-HD  برداشت می گردند همچنین نور مورد نیاز سن سالن  از طریق پروژکتورهای قدرتمند از برند Teclumen نصب شده در گوشه های چپ و راست بالکن مهیا می گردد.سیستم روشنایی عمومی سالن ، تابلو برق و تمامی کابل کشی های مربوطه با استفاده از محصولات با کیفیت تولید داخل و با انجام محاسبات تخصصی جهت حصول اطمینان از توزیع مناسب نور سالن طراحی و نصب گردیده است.

از این پروژه  به لحاظ وسعت عملکردهای مورد انتظار از سالن و حساسیت های بالایی که وجود داشت میتوان به عنوان چالش برای مجموعه الکتروویژن یاد  کرد، چالشی که با تلاش و پشتکار تیم های فعال در پروژه اعم از کارشناسان طراحی، کارشناسان فنی و پرسنل اجرایی به بهترین شکل به نتیجه مطلوب رسیده و موجبات رضایت کارفرمای محترم را فراهم آورد.

“در این پروژه سالن اجتماعات در دوسطح(دو طبقه)  به گونه ای طراحی شد که طبقه اول سال کنفرانسی مجهز و طبقه دوم سالن همایشی مشرف بر بخش زیرین در نظر گرفته شد”

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد