تجهیز سالن همایش دیوان عدالت اداری


 • طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
 • کارفرما : دیوان عدالت اداری
 • ظرفیت سالن : ۶۴۰نفر
عملیات انجام شده
 • صوت حرفه ای

 • پخش تصویر

 • ضبط تصویر

 • نور تخصصی

 • روشنایی عمومی

 • دکوراسیون داخلی

 • آکوستیک

 • مبلمان

دیوان عدالت اداری بر اساس اصل ۱۷۳ قانون اساسی  و به منظور رسیدگی شکایات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین، واحدها، آیین نامه ها دولتی و احقاق حقوق آنها در سال ۱۳۶۳ و با تصویب قانون تشکیل دیوان عدالت اداری زیر نظر قوه قضاییه تاسیس گردید.

شرکت الکتروویژن از گذشته تاکنون بارها و در پروژه های گوناگون در مناطق مختلف کشور سابقه همکاری های موفقی را با قوه قضاییه در رزومه خود داشت. از این رو و به پیشنهاد قوه قضاییه، دیوان عدالت اداری شرکت الکتروویژن را به عنوان مشاور، طراح و مجری سالن اجتماعات خود برگزید.

پس از بازدیدهای به عمل آمده، برداشت وضعیت موجود و دریافت نیازمندی های کارفرما در این سالن همایش، طرحی شامل تجهیزات حرفه ای صوت، کنفرانس، ترجمه همزمان، ضبط و پخش تصاویر، نور تخصصی، روشنایی عمومی، دکوراسیون و مبلمان به نفرات ذی صلاح در دیوان عدالت تحویل و پس از برگزاری جلسات مشاوره و تبادل نظر مورد تصویب قرار گرفت.

طراحی و اجرا دکوراسیون در عملیات تجهیز سالن اجتماعات دیوان عدالت اداری:

در پروژه تجهیز سالن همایش دیوان عدالت اداری سالن اجتماعات در دو سطح (دو طبقه)  به گونه ای متفاوت طراحی گردید.در این طرح طبقه اول سالن کنفرانس و طبقه دوم به عنوان سالن همایش مشرف بر بخش زیرین در نظر گرفته شد. اتاق فرمان در سمت چپ بخش جلوی سالن از طریق پنجره ویزور به سالن دید دارد. همچنین پلان چیدمانی متشکل از ۶۴۰ صندلی (در مجموع دو سطح سالن) طراحی گردید. در سالن کنفرانس چیدمان میزهای کنفرانس و صندلی ها به گونه ای در نظر گرفته شد که مرکزیت دید تمامی نفرات بر روی هیئت رییسه جلسه (سن سالن) باشد. به این منظور ضمن ایجاد اختلاف سطح در ردیف صندلی ها از طریق گرادیان بندی، فواصل متناسب بین میزها و صندلی های حضار مد نظر قرار گرفت.

 دکوراسیون داخلی سالن همایش به نحوی طراحی و اجرا گردید که علاوه بر ایجاد فضایی زیبا و چشم نواز، بتوان بوسیله طرحها و شکست های خاص بر روی دیوار و سقف، استفاده از پنل های جاذب صوت و انجام محاسبات مهندسی ملاحضات آکوستیکی لازم مهیا و از بازتاب و پخش ناخواسته صدا جلوگیری شود.

مبلمان سالن همایش در طبقه اول از نوع صندلی های VIP چرخدار در نظر گرفته شد تا ضمن ایجاد آسایش در جلسات طولانی ازادی عمل بیشتری را برای حضار در سالن کنفرانس فراهم آورد. در طبقه فوقانی اما از صندلیهای همایشی استاندارد استفاده گردید.

سیستم های صوت و تصویر در عملیات تجهیز سالن اجتماعات دیوان عدالت اداری:

نظر به برگزاری جلسات مهم و سطح بالا در سالن کنفرانس و برای حصول اطمینان از برگزاری هرچه بهتر و بی عیب و نقص جلسات استفاده از تجهیزات کنفرانس مطمئن و با کیفیت مسله ای واضح می نمود . از این رو سیستم کنفرانسی از محصولات کمپانی Beyerdynamic که با  دقت فوق العاده مهندسین المانی ساخته و در بسیاری از سالن های جلسات مراکز مهم جهانی از ان استفاده می شود برای این سالن کنفرانس در نظر گرفته شد. علاوه بر این سیستم های امنیتی، حفاظتی و اعلام هشدار پیشرفته ای نیز در این سالن نصب گردیدند.

“در این پروژه سالن اجتماعات در دو سطح (دو طبقه) به گونه ای طراحی شد که طبقه اول سال کنفرانسی مجهز و طبقه دوم سالن همایشی مشرف بر بخش زیرین  با مجموعه ظرفیت ۶۴۰ نفر در نظر گرفته شدند”
برای بهره مندی از صدایی شفاف و قدرتمند تنها استفاده از سیستم کنفرانس با کیفیت کافی نیست. سیستم صوتی سالن اجتماعات در هر دو طبقه بوسیله مجموعه کاملی از تجهیزات برند Electrovoice مجهز گردید. سیستم پخش تصویر توسط سه دیتا پروژکتور Panasonic شامل دو دیتا پروژکتور Short throw به منظور پخش تصاویر روی پرده نمایش های نصب شده برای سالن همایش و یک پروژکتور پر قدرت ۱۶۰۰۰ انسی لومن برای سالن کنفرانس مجهز شد.
علاوه بر این تمامی میزهای کنفرانس به تعداد نفراتی که پشت هر میز قرار می گیرند دارای مانیتور با قابلیت لیفت اسانسوری است که بدینوسیله سیستم پخش تصویر سالن از هر حیث تکمیل گردید. تصاویر جلسات توسط دوربینهای PTZ با قابلیت Auto Track (در هماهنگی با سیستم کنفرانس) و با کیفیت Full-HD برداشت می گردند.

سیستم های نورپردازی سالن اجتماعات دیوان عدالت اداری:

 همچنین نور مورد نیاز سن سالن از طریق پروژکتورهای قدرتمند از برند Teclumen نصب شده در گوشه های چپ و راست بالکن مهیا می گردد. سیستم روشنایی عمومی سالن، تابلو برق و تمامی کابل کشی های مربوطه با استفاده از محصولات با کیفیت تولید داخل و با انجام محاسبات تخصصی جهت حصول اطمینان از توزیع مناسب نور سالن طراحی و نصب گردیده است.

پروژه تجهیز سالن اجتماعات دیوان عدالت اداری به لحاظ وسعت عملکردهای مورد انتظار از سالن و حساسیت های بالایی که وجود داشت میتوان به عنوان چالش برای مجموعه الکتروویژن یادکرد؛ چالشی که با تلاش و پشتکار تیم های فعال در پروژه اعم از کارشناسان طراحی، کارشناسان فنی و پرسنل اجرایی به بهترین شکل به نتیجه مطلوب رسیده و موجبات رضایت کارفرمای محترم را فراهم آورد.

مجله InAvate که از مجلات تخصصی بین المللی در صنعت صدا و تصویر می باشد خبر تجهیز سالن همایش دیوان عدالت اداری را در یکی از شماره های اخیر خود منتشر و طی گزارشی به پوشش این پروژه پرداخته است. برای مطالعه این خبر  روی دکمه زیر کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد