• طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
  • کارفرما : شرکت پالایش نفت تهران
  • ظرفیت سالن : ۵۶۶نفر
عملیات انجام شده

تجهیز سالن همایش پالایشگاه شهید تندگویان


با توجه به نیازهاى بازار داخلى به فرآورده هاى نفتى احداث این پالایشگاه از سال ۱۳۴۴ آغاز و در تاریخ ۱۳۴۷ تکمیل شد، شرکت پالایش نفت شهید تندگویان تهران در ۱۵ کیلومترى جنوب تهران واقع گردیده و مشتمل بر دو پالایشگاه جنوبى ( شماره ۱ ) و شمالى( شماره ۲ ) است. پس از عقد قرارداد و تایید طرح های الکتریکال و دکوراسیون داخلی که از طرف شرکت الکتروویژن به مسئولین پالایشگاه ارائه گردیده بود عملیات اجرایی سالن همایش آغاز گردید، برای تجهیز سالن همایش پالایشگاه شهید تندگویان که دارای فضایی وسیع شامل طبقه اصلی و بالکن بودیم که برای صدارسانی مناسب به این فضاها از بلندگوهای حرفه ای لاین اری (Line Array) و بلندگوهای دیواری ساخت Electrovoice استفاده گردید که در ترکیب با آمپلی فایرهای قدرتمند این برند و میکروفونهای Beyerdynamic آلمان سیستم صوتی سطح بالایی را برای این سالن همایش ایجاد نمود.

تصاویر خروجی از میکسر تصویر Datavideo توسط پروژکتوری قدرتمند مجهز به لنز مخصوص بر روی پرده نمایشی بزرگ به ابعاد ۶ در ۸متر در پشت سن قابل پخش بوده و از هر نقطه از سالن همایش به وضوح قابل دیدن است همچنین با توجه به طیف وسیع از مراسمات که در این سالن برگزار می گردد مجموعه ای کامل از تجهیزات نور تخصصی Teclumen شامل پروژکتورهای Profile spot ,spotlight ,par،,moving Head Flood lightو ….در اطراف سن نصب گردیدند تا جلوه های نوری مناسب را به فراخور مراسمات فراهم آورند.

“پلان سالن در دو طبقه به گونه ای طراحی که به کمک ایجاد اختلاف سطح و چیدمان خاص صندلی ها تمامی حضار دید مستقیم به سن داشته باشند”
مضافا پرده های اکران بغل رو نصب شده در سن برای برنامه هایی که نیاز است بخش پشتی سن را برای مدتی مخفی نگاه دارد کاربرد خواهد داشت. پلان سالن همایش در دو طبقه به گونه ای طراحی شد که به کمک ایجاد اختلاف سطح و چیدمان خاص۵۶۶ صندلی ، پس از پیاده سازی تمامی حضار دید مستقیم به سن داشته باشند.در طبقه زیرین دو خروجی در جلو و دو خروجی در عقب سالن ورود و خروج مناسب مدعوین را موجب می گردد علاوه بر این در پشت سن اتاقهایی به منظور آماده سازی افراد پیش از ورود به صحنه در نظر گرفته شده است.

 دیوارها و سقف با پنل های MDf و با طرحی دارای شکستهای خاص با توجه به اصول پژواک و جذب صوت پوشانیده شدند.طرح و رنگ پنلهای دیوارها و سقف،پارچه صندلیها و موکت همگی به گونه ای انتخاب گردید که هارمونی لازم را ایجاد نموده و در طی سالیان به اصطلاح از مد افتاده و خسته کننده نباشد. در ادامه همکاری شرکت الکتروویژن با شرکت پالایش نفت تهران سالن کنفرانس پالایشگاه تندگویان نیز توسط این شرکت طراحی و تجهیز گردید، برای مشاهده این پروژه اینجا کلیک کنید.

مجله Pro-Audio که از مجلات تخصصی بین المللی در صنعت صدا و تصویر می باشد خبر تجهیز سالن همایش پالایشگاه شهید تندگویان را در یکی از شماره های اخیر خود منتشر و طی گزارشی به پوشش این پروژه پرداخته است؛ برای مطالعه این خبر  روی دکمه ذیل کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد