تجهیز سالن همایش ساختمان فردوسی بانک ملی ایران


 • طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
 • کارفرما : بانک ملی ایران
 • ظرفیت سالن : ۳۰۰نفر
عملیات انجام شده
 • صوت حرفه ای

 • پخش تصویر

 • ضبط تصویر

 • نور تخصصی

 • روشنایی عمومی

 • دکوراسیون داخلی

 • آکوستیک

 • مبلمان

بانک ملی ایران در سال ۱۳۰۶ در تهران تاسیس و با توجه به محدودیت‌های نظام بانکی تا پیش از سال ۱۳۳۵ کلیه وظایف بانک مرکزی در اقتصاد را به عهده داشت. این بانک نخستین بانک تجاری و دولتی ایران است که در سال ۱۳۹۵ از نظر میزان درآمد سالیانه به عنوان بزرگترین شرکت ایرانی شناخته شد. ساختمان مرکزی بانک ملی در خیابان فردوسی تهران و با معماری خاص خود نظر هر رهگذری را به خود جلب می نماید.

بانک ملی در محوطه شعبه مرکز خود علاوه بر شعبه معمول بانک دارای صندوق قرض الحسنه، موزه، بیمارستان، تالارهای پذیرایی، دانشکده پرستاری، اماکن ورزشی، کتابخانه، صندوق امانات و بسیاری امکانات دیگر می باشد که جای خالی سالن همایش مجهز به منظور برگزاری گردهمایی ها همواره در این میان دیده میشد. از این رو تصمیم بر تجهیز سالن همایش ساختمان فردوسی بانک ملی ایران گرفته و انجام این عملیات به شرکت الکتروویژن واگذار گردید.

عملیات طراحی و تجهیز سالن آمفی تئاتر بانک ملی مرکزی:

تجهیز سالن همایش ساختمان فردوسی بانک ملی ایران شامل طراحی و پیاده سازی سیستم های صوت، ضبط و پخش تصاویر،نور تخصصی، روشنایی عمومی و همچنین دکوراسیون داخلی و مبلمان سالن همایش می باشد. در بحث سیستم صوتی سالن همایش بلندگوهای حرفه ای لاین اری (Line Array) از برند Electrovoice  همراه با بلندگوهای دیواری، ساب ووفر و آمپلی فایرهای از سری CPS همین برند نیاز سالن از جنبه صوت را پاسخگو بوده و کنترل سیستم صوتی بر عهده میکسری ۴۸ کانال از برند MIDAS نصب شده در اتاق فرمان می باشد.

طیف وسیعی از میکروفون های دستی باسیم و بیسیم،میکروفون تریبونی و میکروفون های مخصوص سازهای بادی، زهی،درام و کوبه ای از برند Beyerdynamic آلمان برای این سالن همایش در نظر گرفته شد که خواسته های کاربران را در هر مراسمی که در این سالن همایش برگزار خواهد شد برآورده می سازد.

پخش تصویر این سالن همایش توسط دیتا پروژکتوری از محصولات Panasonic انجام می پذیرد. همچنین در زمینه ضبط تصاویر دوربین های PTZ  ساخت Datavideo تصاویر برداشت شده از همایش ها را به میکسر تصویر و ریکوردر دیجیتالی از همین برند واقع در اتاق فرمان جهت پردازش و پخش روی پرده نمایش و یا ذخیره سازی ارسال می نمایند. جهت تجهیز سیستم نور تخصصی سالن از پروژکتورهای Teclumen ایتالیا استفاده گردید که کیفیت و عملکرد سطح بالای آنها تاکنون در پروژه های مختلف به اثبات رسیده است.

پیرامون طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی سالن همایش بانک ملی:

“دکوراسیون داخلی این سالن همایش بالاترین میزان انطباق میان طرح های معماری و عملیات اجرا شده را به نمایش می گذارد“
طراحی و پیاده سازی دکوراسیون داخلی را می توان شاخص ترین بخش در مراحل تجهیز سالن همایش بانک ملی دانست. مهندسین شرکت الکتروویژن در زمان طراحی علاوه بر زیبایی فضای داخلی به میزان بالایی به تامین استانداردهای آکوستیکی سالن همایش توجه داشته و طرحی متشکل از پنل های خمیده برای سقف و حجم هایی با طراحی خاص پوشیده از متریال جاذب صوت برای بخش هایی از دیوارهای سالن در نظر گرفتند. سرانجام دکوراسیون داخلی توسط تیم های اجرایی شرکت با حداکثر میزان انطباق با طرح های سه بعدی پیاده سازی شد.
کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد