تجهیز سالن همایش دانشکده لیزر دانشگاه شهید بهشتی


 • طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
 • کارفرما : دانشگاه شهید بهشتی
 • ظرفیت سالن : ۹۵نفر
عملیات انجام شده
 • صوت حرفه ای

 • پخش تصویر

 • ضبط تصویر

 • نور تخصصی

 • روشنایی عمومی

 • دکوراسیون داخلی

 • آکوستیک

 • مبلمان

دانشکده لیزر دانشگاه شهید بهشتی

پژوهشکده ی لیزر در سال ۱۳۷۲ در دانشکده علوم فعالیت خود را آغاز نمود. سپس در سال ۱۳۷۷ مجوز قطعی تأسیس خود را از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت نمود. در سال ۱۳۸۳ به دنبال گسترش فعالیتها در حوزه پلاسما و کاربردهای آن، به پژوهشکده لیزر و پلاسما تغییر نام یافت. هدف اصلی این پژوهشکده گسترش علوم لیزر، اپتیک، فوتونیک و پلاسما و استفاده از کاربردهای این علوم در حوزه های مورد نیاز کشور می باشد.

این مرکز پژوهشی جهت برگزاری جلسات علمی-آموزشی خود به فضایی مجهز و متناسب نیازمند بود. لذا در زمان ساخت ساختمان این مرکز فضایی به این منظور در نظر گرفته شده بود که  از نمای خارجی ساختمان به شکل حجمی سفید و دایره ای شکل قابل رویت است. با توجه به موارد فوق این مرکز آموزش عالی نسبت به اعلام درخواست تجهیز سالن همایش دانشکده لیزر دانشگاه شهید بهشتی با کاربری عمدتا آموزشی به شرکت الکتروویژن اقدام نمود.

جزئیات عملیات طراحی و تجهیز سالن همایش دانشکده لیزر ( الکتریکال):

پس از بازدید از محل پروژه و دریافت اطلاعات و نیازمندیهای کارفرما، کارشناسان شرکت نسبت به طراحی و پیاده سازی سیستمهای صوت، ضبط و پخش تصاویر،نور تخصصی، روشنایی عمومی،اعلان حریق و همچنین دکوراسیون داخلی و مبلمان سالن همایش اقدام نمودند. با توجه به ارتفاع نسبتا زیاد سالن و به منظور توزیع مناسب صوت  بلندگوهای لاین اری(Line Array)ساخت Electrovoice نصب گردیدند. این بلندگوها در همراهی با آمپلی فایر های همین برند ، میکسر قدرتمند Dynacord نصب شده در اتاق فرمان و میکروفونهای Beyerdynamic صدایی قدرتمند و شفاف را به ارمغان آورد.

“در تجهیز سالن همایش دانشکده لیزر دانشگاه شهید بهشتی با توجه به ارتفاع نسبتا زیاد و به منظور توزیع مناسب صوت بلندگوهای لاین اری (Line Array) از برند Electrovoice نصب گردیدند”
فیلم ها و اسلایدها از طریق پروژکتور Panasonic مجهز به لنز بر روی پرده نمایشی به ابعاد ۳*۳ پخش می گردند. تصاویر جلسات برگزار شده در این سالن همایش توسط دو دوربینPTZبا کیفیت HD از برند Datavideo برداشته و برای ذخیره سازی به ریکوردری از همین برند در اتاق فرمان ارسال می گردند. نور تخصصی سالن با تجهیزات Teclumen و روشنایی عمومی توسط محصولات مرغوب داخلی شامل چراغ های سیلندری، SMD نواری، کابل در انواع مختلف،سینی برق، کلید، پریز و …اجرا گردید. سیستم اعلان حریق متشکل از مرکز کنترل ۴ زون، دتکتور دودی اپتیکال، بیم دتکتور، شاسی اعلان حریق، آژیر و فلشر و … همگی از برند Zeta نصب گردید.

جزئیات عملیات طراحی و تجهیز سالن دانشکده لیزر ( معماری):

 دکوراسیون داخلی سالن همایش پژوهشکده لیزر و پلاسما با استفاده از پوشش های دکوراتیو و آکوستیک سقفی و دیواری شامل: پنلهای mdfساده و سوراخ دار، Wool panel ، کناف، تایل آکوستیک ، پوشش کشسان باریسول با نورپردازی (جهت سقف) ، دربهای نیمه آکوستیک طراحی و اجرا گردید که فضایی زیبا و از لحاظ آکوستیکی مهندسی شده را برای این سالن همایش به ارمغان آورد. امید است توانسته باشیم با طراحی و تجهیز  این سالن همایش به سهم خود در زمینه پیشرفت دانش و فناوری های نوین کشور عزیزمان قدمی مثبت برداشته باشیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد