تجهیز مسجد جامع بندرعباس


 • طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
 • کارفرما : مسجد جامع بندرعباس
 • ظرفیت سالن : +۲۱۰۰۰ نفر
عملیات انجام شده
 • صوت حرفه ای

 • پخش تصویر

 • ضبط تصویر

 • روشنایی عمومی

 • نور تخصصی

 • دکوراسیون داخلی

 • آکوستیک

 • مبلمان

مسجد جامع بندرعباس

در حاشیه برگزاری اولین مراسم نماز جمعه در مسجد جامع بزرگ بندرعباس، حجت ‌الاسلام عیسی حافظی ریئس دفتر نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان این که این مسجد گنجایش ۲۱ هزار و ۵۰۰ نمازگزار را دارد، اظهار داشت: مساحت عرصه مسجد بزرگ جامع بندرعباس ۱۲۰ هزار متر مربع و مساحت اعیان و شبستان‌ های آن ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع است. وی خاطر نشان ساخت: عملیات اجرایی این مسجد دی‌ماه سال ۹۲ آغاز شد و هم اکنون شبستان شرقی و مشاعات آن به متراژ سه هزار و ۳۰۰ متر مربع تکمیل و سیستم‌ های صوتی، تصویری و سرمایشی آن نیز نصب شده و طبقه دوم مسجد نیز با زیربنای سه هزار و ۳۰۰مترمربع آماده بهره‌برداری است.

با توجه به برگزاری مراسم نماز جمعه شهرستان بندرعباس در این مسجد که عموما با حضور گسترده مردم و همچنین افراد سطح بالا برگزار می گردد تجهیز سیستمهای صوتی و تصویری مسجد جامع بندرعباس از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار بود. با توجه به سابقه درخشان شرکت الکتروویژن در تجهیز ده ها مسجد، کلیسا، نمازخانه و سایر اماکن مذهبی عملیات طراحی و پیاده سازی سیستم های مسجد جامع بندرعباس به این شرکت محول گردید.

جزئیات سیستم صوتی در عملیات تجهیز مسجد جامع بندرعباس:

پروژه تجهیز مسجد جامع بندرعباس شامل تجهیز سیستم های صوت حرفه ای، ضبط و پخش تصاویر جهت شبستان اصلی، رواق و محوطه مسجد می باشد. در شبستان اصلی بلندگوهایی از سری EVU شرکت Electrovoice در همراهی با آمپلی فایر هایی از همین برند و میکسری ۳۲ کانال ساخته Midas انگلستان به خوبی نیاز محوطه شبستان را از نظر توزیع صوت مرتفع ساخته اند. همچنین به منظور پاسخگویی به خواسته های کاربران در مراسمات گوناگون طیف وسیعی از میکروفونهای بیسیم دستی، بیسیم یقه ای، باسیم دستی و گردن غازی از برترین تولیدات Beyrdynamic آلمان جهت شبستان در نظر گرفته شد.

“نظر به برگزاری مراسمات نماز جمعه بندرعباس در این مسجد، تجهیز سیستم های صوتی و تصویر این مکان از حساسیت بالایی برخوردار بود”
جهت تامین صوت مورد نیاز رواق مسجد جامع بندرعباس بلندگوهای سری EVID ساخت Electrovoice نصب گردیدند که علاوه بر تولید صدایی با کیفیت و پر قدرت، با طراحی خاص خود زیبایی دو چندانی به این مکان بخشیده اند. محوطه مسجد جامع بندرعباس به وسیله بلندگوهای ستونی ضد آب از برند AimLine آلمان و همچنین بلندگوهای ZX5 PI  که جز محصولات ضد آب و مناسب فضای بیرون Electrovoice هستند مجهز گردید.

جزئیات سیستم ضبط و پخش  تصویر مسجد جامع بندرعباس:

در زمینه ضبط تصاویر دوربینهای رباتیک Datavideo با کیفیت HD تصاویر مراسمات را برداشت و در نهایت این تصاویر توسط ریکوردری از همین برند ضبط می شوند. وظیفه مدیریت تصاویر و جلوه های آن به میکسر تصویری ساخته  Datavideo واقع در اتاق فرمان محول گردیده است. سیستم پخش تصویر مسجد توسط پروژکتورهایی از برند Panasonic تجهیز و در صورت نیاز تصاویر مورد نظر را روی پرده های نمایش پخش خواهد نمود.

امیدواریم با طراحی و پیاده سازی سیستم های صوت و تصویر مسجد جامع بندرعباس به وسیله برترین و با کیفیت ترین محصولات برندهای جهانی، بتوانیم به مردم شریف استان هرمزگان خدمتی شایسته ارائه و بستری مناسب  را جهت برگزاری مراسمات مذهبی گوناگون در شهرستان بندرعباس فراهم نموده باشیم.

مجله Worship-AVL که از مجلات تخصصی بین المللی در صنعت صدا و تصویر خصوصا در حوزه اماکن مذهبی می باشد خبر تجهیز این مسجد را در یکی از شماره های اخیر خود منتشر و طی گزارشی به پوشش این پروژه پرداخته است؛ برای مطالعه این خبر روی دکمه ذیل کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد