پنل باکس رومیزی و باکس کف خواب


در سالن همایش و آمفی تئاتر هنگام سخنرانی ها و در سالن های کنفرانس زمان برگزاری جلسات یکی از مواردی که کاربران به آن نیاز خواهند داشت پخش اسلایدها و ویدئوها به منظور ارائه بهتر مطالب و اطلاعات به حضار می باشد. همچنین ممکن است طی جلسات نیاز باشد کاربر دستگاه همراه خود را شارژ نموده یا به شبکه سالن متصل گردد. در این میان مسئله ای وجود دارد، اینکه عموما فاصله سخنرانان تا اتاق فرمان که مرکز مدیریت و ارسال تصاویر جهت پخش، مدیریت شبکه داخلی، کنترل سیستم صوتی و … در آن واقع شده، بسیار دور بوده و ممکن نیست اعمال مورد نیاز را با اتصال مستقیم کابل به تجهیزات انجام داد. به منظور رفع مشکل ذکر شده در سالن های همایش، آمفی تئاتر و کنفرانس از  باکس های توکار استفاده می شود. ما در این مقاله باکس های توکار را به دو دسته پنل باکس رومیزی ( پنل vsp ) و باکس کف خواب ( floor box ) تقسیم می نماییم.

کاربرد پنل باکس رومیزی ( پنل VSP ):

پنل باکس رومیزی یا پنل VSP همانطور که از نام آن می توان حدس زد در واقع یک جعبه فلزی است که تعدادی پورت مادگی در آن قرار دارد. نوع پورت ها و تعداد هریک بسته به نیاز کاربران قابل سفارش سازی بوده و کاربرد اصلی این باکس ها در اتاق های کنفرانس، فضاهای آموزشی، اتاق های مدیریت و … می باشد. به صورت کلی پورت های که در اماکن یاد شده مورد نیاز کاربران است عبارتند از : HDMI ،VGA ،USB Audio ،RCA، شبکه و برق. این پورت ها همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد می توانند نیاز کاربر از لحاظ اتصال به سیستم پخش تصویر، سیستم صوتی، شارژ و تامین نیروی دستگاه های همراه مثل موبایل و کامپیوتر شخصی و همچنین اتصال به شبکه را مرتفع سازند.

به منظور حفظ زیبایی میز یا محلی که باکس روی آن نصب شده و همچنین پاسخگویی به سلایق گوناگون، باکس رومیزی غالبا از جنس استیل و در رنگ ها و اشکال مختلف تولید می گردند. پنل VSP عموما دارای قابلیت بسته شدن است به این شکل که زمانی که نیاز به استفاده از پورت ها وجود دارد با فشردن شاسی پنل به صورت درب لپ تاپ یا آسانسوری باز شده و از داخل میز خارج می گردد و زمانی که نیازی به آن وجود ندارد می توان آنرا بست و در این حالت تنها یک پنل یک دست از جنس استیل دیده خواهد شد.

پنل VSP سالن کنفرانس

در سالن های کنفرانس عموما به ازای هر دو یا سه نفر یک پنل باکس رومیزی قرار داده می شود. تمامی پنل ها از زیرمیز سیم کشی شده و به سمت اتاق فرمان می روند تا در آنجا به سیستم های صوتی، پخش تصویر، شبکه محلی و توزیع نیرو اتصال یابند.

کاربرد باکس کف خواب :

باکس کف خواب از نظر کاربرد تقریبا مشابه پنل VSP بوده اما عمدتا در کف سالن های همایش و آمفی تئاتر نصب و مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به رفت و آمد اشخاص روی سن سالن و وارد شدن فشار و ضربات بسیار روی این باکس ها نیاز است ساختاری بسیار مستحکم داشته باشد. ازطرفی وسعت سن سالن تعیین کننده آن است که چه تعداد باکس روی آن نصب شود.

باکس کف خواب همانند رومیزی عموما دارای پورت های HDMI ،VGA ،USB ،Audio ،RCA شبکه و برق هستند با این تفاوت که به منظور اتصال میکروفون های با سیم که در طی مراسمات و اجراها روی سن مورد استفاده قرار گیرند؛ در این باکس چند رابط XLR نیز در نظر گرفته می شود. باکس هایی که در سالن های آمفی تئاتر (روباز) نصب می گردند باید در برابر گرد و غبار و رطوبت غیر قابل نفوذ باشند که به این منظور دست یابی به استانداد بین المللی IP66 بهترین حالت ممکن خواهد بود.

باکس کف خواب

شرکت الکتروویژن به عنوان تامین کننده تجهیزات و سیستم های مورد نیاز سالن همایش، آمفی تئاتر، سینما و کنفرانس اقدام به تولید باکس کف خواب با کیفیت، و با قابلیت نصب پورت ها با توجه به نیاز مشتری نموده است. جهت آشنایی با این محصول به صفحه باکس کف خواب الکتروویژن مراجعه فرمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره و خرید باکس رومیزی و کف خواب با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.