بیرداینامیک | Beyerdynamic

شرکت Beyerdynamic GmbH & Co. از قدیمی ترین شرکتهای خصوصی آلمانی در زمینه تولید محصولات صوتی است که در سال ۱۳۰۳ شمسی توسط آقای Eugen Beyer در برلین تاسیس شد و تا کنون همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد، یکی از دفاتر اصلی این شرکت در شهر Heilbronn در آلمان قرار دارد. تولیدات اصلی این شرکت شامل انواع میکروفون، هد فون، سیستمهای صوتی بی سیم و سیستمهای مربوط به سالنهای کنفرانس است. اکثر تولیدات این شرکت ساخت آلمان است و تعداد کارکنان آن به ۳۳۰ نفر می رسد.

تاریخچه بیرداینامیک

در سال ۱۲۹۹ شمسی Eugen Beyer معتقد بود که صنعت سینما فرصتهای جدیدی را در زمینه رسانه های ارتباطی بوجود آورده است و همین تفکر ریشه اصلی تاسیس شرکت شد. از اولین تولیدات این شرکت می توان به بلندگوهای مخصوص سالنهای پخش فیلم که در سال ۱۳۰۳ شمسی در بازار عرضه شد، اشاره نمود.

در اواخر سال ۱۳۰۹ شمسی آقای Beyer اولین هدفون با صدای پویا (Dynamic) را ارائه نمود.

در طول جنگ جهانی دوم، آقای Beyer موقتا تولیدات شرکت را متوقف نمود و ۱۸ سال بعد در سال ۱۳۲۷ شمسی به فکر آغازی مجدد در شهر Heilbronn افتاد و در همانجا نام جدید شرکت از تلفیق Beyer بعنوان نام فامیل موسس این شرکت و Dynamic بعنوان خصیصه مهم هدفونهای این شرکت، شکل گرفت.

در دهه ۱۳۳۰ شمسی شرکت Beyerdynamic هدفون جدیدی با مدل Stielhörer DT 49 به بازار عرضه نمود که بسیار محبوب شد و در پی آن در سال ۱۳۴۱ شمسی این شرکت اولین میکروفون بی سیم خود را به نام Transistophone تولید نمود.

در سال ۱۳۴۵ شمسی گروه موسیقی Beatles در تور خود در آلمان از میکروفون مدل E-1000 شرکت بیرداینامیک استفاده نمود. خوانندگان معروف و نام آشنایی همچون Elton John ، ABBA و Stevie Wonder همگی از تولیدات شرکت Beyerdynamic بهره برده اند. در سال ۱۳۶۴ شمسی این شرکت یکی از دفاتر اصلی خود را به نام Burns Audiotronics در ایالت نیویورک آمریکا تاسیس نمود.

در مسابقات المپیک سال ۱۳۶۷ شمسی که در شهر سئول کره جنوبی برگزار شد، تمام واحدهای گزارشگری با هدفونهای ساخت شرکت Beyerdynamic تجهیز شده بودند.

در سال ۱۳۷۸ شمسی سالنهای سخنرانی در ساختمان جدید مجلس فدرال آلمان با میکروفون های دیجیتالی Beyerdynamic تجهیز شدند.

تمام گزارشگران مسابقه های فوتبال از هدفونهای مدل DT297 در مسابقات جهانی فوتبال که در آلمان برگزار شد، استفاده می کردند.

۴.۸/۵ ( ۶ بازدید )