بیرداینامیک | Beyerdynamic


شرکت Beyerdynamic GmbH & Co از قدیمی ترین شرکت های خصوصی آلمانی در زمینه تولید محصولات صوتی است که در سال ۱۹۲۴ توسط آقای Eugen Beyer در برلین تاسیس شد. امروز دفتر اصلی این شرکت در شهر Heilbronn در آلمان قرار دارد و با در اختیار داشتن ۳۳۰ نفر پرسنل همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. اغلب تولیدات این شرکت ساخت آلمان بوده و با دقت و مهندسی منحصر به فرد طراحی و تولید می گردند؛. تولیدات اصلی بیرداینامیک شامل انواع میکروفون، هدفون، سیستم های صوتی بی سیم و سیستم های مربوط به سالن های کنفرانس( سیستم های کنفرانس) است. شرکت الکتروویژن با در اختیار داشتن نامه رسمی از کمپانی به عنوان نمایندگی فروش محصولات بیرداینامیک سالهاست فعالیت داشته و نسبت به تامین تجهیزات با کیفیت این برند جهت کاربران داخلی اقدام می نماید.

تاریخچه Beyerdynamic:

بیرداینامیک

تصویری از سال های ابتدایی فعالیت Beyerdynamic

در سال ۱۹۲۰ Eugen Beyer معتقد بود که صنعت سینما فرصتهای جدیدی را در زمینه رسانه های ارتباطی بوجود آورده است. همین تفکر ریشه اصلی تاسیس شرکت شد. از اولین تولیدات این شرکت می توان به بلندگوهای مخصوص سالنهای پخش فیلم که در سال ۱۹۲۴ در بازار عرضه شد، اشاره نمود. در اواخر سال ۱۹۳۰ آقای Beyer اولین هدفون با صدای پویا (Dynamic) را ارائه نمود.

درگیری اروپا در جنگ جهانی دوم موقتا تولیدات بیرداینامیک را متوقف نمود و ۱۸ سال بعد در سال ۱۹۴۸ موسس شرکت به فکر آغازی مجدد در شهر Heilbronn افتاد. در همان مکان نام جدید شرکت از تلفیق Beyer به عنوان نام فامیل او و Dynamic به عنوان خصیصه مهم هدفون های این شرکت شکل گرفت.

در دهه ۱۹۵۰ شرکت Beyerdynamic هدفون جدیدی با مدل Stielorer DT49 به بازار عرضه نمود که بسیار محبوب شد. در پی آن در سال ۱۹۶۲ این شرکت اولین میکروفون بی سیم خود را به نام Transistophone تولید نمود.

در سال ۱۹۶۶ گروه موسیقی Beatles در تور خود در آلمان از میکروفون مدل E-1000 شرکت بیرداینامیک استفاده نمود. خوانندگان معروف و نام آشنایی ABBA ، Elton John و Stevie همگی از تولیدات شرکت Beyerdaynamic  بهره برده اند. در سال ۱۹۸۵ این شرکت یکی از دفاتر اصلی خود را به نام Burns Audiotronics در ایالت نیویورک آمریکا تاسیس نمود.

در مسابقات المپیک سال ۱۹۸۸ که در شهر سئول کره جنوبی برگزار شد، تمام واحدهای گزارشگری با هدفونهای ساخت شرکت Beyerdynamic تجهیز شده بودند.

در سال ۱۹۹۹ سالنهای سخنرانی در ساختمان جدید مجلس فدرال آلمان با میکروفون های دیجیتالی Beyerdynamic تجهیز شدند.

تمام گزارشگران مسابقه های فوتبال از هدفون های مدلDT297 در مسابقات جهانی فوتبال که در آلمان برگزار شد، استفاده می کردند.

جهت آشنایی بیشتر با کمپانی Beyerdynamic ویدئو بالا را ملاحظه فرمایید.

میراث درخشان؛ محبوبیت بین المللی:

امروز و به پشتوانه میراثی درخشان کمپانی محصولات بیرداینامیک به لحاظ کیفیت و دوام بالا در بسیاری از اماکن همچون سالن های کنفرانس، سالن های کنسرت، همایش ها، اجراهای زنده، استودیوها، اتاق های فرمان و … در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار می گیرند. در ایران محصولات بیرداینامیک خصوصا سیستم های کنفرانس آن به لحاظ سهولت کاربری و قابلیت اطمینان بالا جهت تجهیز سالن های کنفرانس و جلسه در سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی مورد توجه قرار گرفته اند. همچنین میکروفون های این شرکت جز محبوبترین مدل ها در میان کاربران اجراهای زنده همچون خوانندگان، سخنرانان و مداحان معروف کشور می باشند.

نمایندگی فروش محصولات بیرداینامیک:

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره محصولات بیرداینامیک و خرید تجهیزات این برند آلمانی با الکتروویژن تماس بگیرید.