صندلی سالن های همایش ، آمفی تئاتر ، سینما و کنفرانس


در این مقاله قصد داریم نکاتی پیرامون صندلی سالن های گوناگون و چیدمان آن ها شرح دهیم. اگرچه ممکن است این طور به نظر نرسد اما به واقع صندلی سالن های همایش (مبلمان سالن همایش) ، صندلی سالن های آمفی تئاتر ، صندلی سالن های سینما و صندلی سالن های کنفرانس تاثیر بسازیی در رضایتمندی مدعوین و حتی نتایج جلسات خواهد داشت. صندلی باید با توجه به کاربرد و ماهیت سالنها انتخاب گردد. هدف آنکه ضمن همخوانی با دکوراسیون و کاربرد سالن، آسودگی را برای حضار در جلسات گوناگون و طولانی فراهم آورد.

صندلی اگر استاندارد نباشد باعث ناراحتی و رنجش مدعوین می شود. همچنین موجب می گردد مجریان و میزبانان نیز نتوانند آنطور که باید و شاید اجرا یا جلسه مناسبی داشته باشند. نکته مهم دیگر در انتخاب صندلی اماکن یاد شده کیفیت آنها می باشد. زیرا این اماکن خصوصا سالنهای همایش و سینما عمدتا میزبان ترافیک بالا استفاده هستند. یعنی ممکن است به صورت روزانه و در ساعتهای طولانی از آنها استفاده گردد. لذا مبلمان این سالن ها باید از حداکثر دوام و کیفیت برخوردار باشند.

ویژگیهای صندلی سالن های همایش ، آمفی تئاتر و سینما:

صندلی سالن های همایش، آمفی تئاتر و سینما که بعضا تحت عنوان مبلمان سالن همایش، آمفی تئاتر و سینما نیز شناخته می شوند معمولا دارای ویژگیهای مشترک یکسانی می باشند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مکانیزم کف تاشو فنری(بدون تولید صدای مزاحم هنگام باز و بسته شدن) با اتصال به پایه توسط سیستم متحرک فنر پیچشی و جک تاخیرانداز ،کلاف کفی از جنس ورق خمکاری شده به ضخامت حداقل ۱۵ میلیمتر ، رنگ آمیزی قطعات از نوع پودری الکترواستاتیک و فوم سرد حالت دار کف و پشت( استفاده از فوم سرد باعث دوام و راحتی بیشتر مصرف کنندگان نسبت به فوم گرم خواهد شد) و پارچه یا چرم نسوز با قابلیت مقاومت بالا در برابر نفوذ مایعات اشاره نمود.

همچنین پشتی و کفی صندلی ها می تواند از مواد ABS یا چوبی باشد. استفاده از چوب به دلیل خاصیت آکوستیکی و از منظر زیبایی شناسی بهتر است. اما ABS مقاوم تر و دارای عمر بیشتری می باشد. بعضا در سالن ها ممکن است چند ردیف جلو از صندلی های اصطلاحا VIP نصب گردند.  عمده تفاوت این صندلی ها با صندلی های معمول شکل ظاهری شکیل تر و راحتی بیشتر آنهاست.