نورپردازی سالن همایش و نورپردازی سالن کنفرانس


نورپردازی سالن همایش ، نورپردازی سالن سینما، آمفی تئاتر و کنسرت و همچنین نورپردازی سالن کنفرانس از جمله مسائلی است که تاثیر بسزایی در کاربری و زیبایی اماکن یاد شده خواهد داشت. نورپردازی مناسب می تواند تاثیر فوق العاده ای در رسیدن به اهداف مورد نظر سالن و همچنین درک افراد از ماهیت سخنرانی ها، مراسم ها و جلسات داشته باشد. انتخاب نور مناسب آن که از طریق محاسبات دقیق مهندسی صورت می گیرد طراحی داخلی را تحت تاثیر قرار داده و رضایت کاربران و حضار را در برخواهد داشت. نورپردازی سالن های مختلف با در نظر گرفتن عوامل مختلف همچون تم رنگی سالن و مبلمان آن، وجود یا عدم وجود نور طبیعی و وسعت فضا انجام می پذیرد. وقتی تمامی موارد به درستی در کنار هم قرار می گیرد و نورپردازی اصولی صورت می پذیرد یک فضای معمولی تبدیل به محیطی ویژه با کاربرد خاص می گردد.

در این مقاله ما به مبحث نورپردازی در دو بخش جداگانه نورپردازی سالن همایش ، نورپردازی سالن سینما و کنسرت و از طرفی نورپردازی سالن کنفرانس خواهیم پرداخت زیرا نورپردازی هر یک از این دو بخش ویژگی ها و ملاحظات خاص خود را دارا می باشند:

نورپردازی سالن همایش ، نورپردازی سالن سینما، آمفی تئاتر و کنسرت:

نورپردازی سالن همایش ، آمفی تئاتر ، سینما و کنسرت باید همواره به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد تا افراد در زمان گوش دادن به سخنرانی ها و یا مشاهده اجراهای مختلف بتوانند تصویر واضحی از سخنرانی ها و اجراها مشاهده نمایند. این امر درک بهتری از مطالب و برقراری ارتباط بالاتر با اجراها و نمایش ها را برای حضار به همراه خواهد داشت.

در سالن های همایش ، آمفی تئاتر ، سینما و کنسرت کلیت نورپردازی فضا به دو بخش نورتخصصی و روشنایی عمومی تقسیم می گردد: