ویدئو وال ، تلویزیون شهری ؛ ویژگیها و کاربردها


ویدئو وال ؛ ویژگیها و کاربردهادر دنیای امروز که بعضا به عنوان عصر اطلاعات شناخته می شود اطلاع رسانی خصوصا به وسیله روشهای نوین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این موضوع زمانی نمود پیدا می کند که بدانیم اغلب مراکز اقتصادی، تجاری، اداری و خدماتی جهت ارائه سرویس های بهتر و جلب رضایت مراجعین در رقابتی روز افزون می‌باشند. در این بین اطلاع رسانی بهتر می تواند به عنوان نقطه قوت و ابزاری برای پیروزی در رقابت ها باشد. بنابراین سیستم‌های اطلاع‌ رسانی دیجیتال به مرور در حال جایگزین شدن به جای روش های سنتی (بیلبوردها، تابلوها، پوسترها و…) هستند. در این بخش جهت آشنایی با سیستم ویدئو وال ، تلویزیون شهری و ویژگی های آن با الکتروویژن همراه شوید.
با توجه به مطالب ذکر شده در بخش قبل نیاز به نمایشگرهایی که توانایی استفاده در مکانهای عمومی  اداری، تجاری و صنعتی را داشته باشند به سرعت در میان کسب و کارها و کاربران در حال رشد می باشد. نظر به اینکه نمایشگرها و تلویزیون های معمول فاقد قابلیت ها و توانایی های لازم برای کار در چنین محیط هایی آن هم برای مدت طولانی هستند؛ تولیدکنندگان سیستمهای پخش تصویر مبادرت به تولید نمایشگرهای نسل جدید با اهداف خاص نمودند .

ویدئو وال / تلویزیون شهری :

ویدئو وال به طور خلاصه یک سیستم نمایش یکپارچه با ابعاد وسیع و قابلیت کارکرد طولانی مدت یا مداوم در تمام طول سال است . این دستگاه امکان دریافت، مدیریت و پخش تعداد زیادی از ورودی های ویدئویی در فرمت های گوناگون را دارا می باشد.
تلویزیون شهری و VIDEO WALL از نظر کارکرد و اجزا تشکیل دهنده تقریبا مشابه هستند. اما بطور کلی نوعی از ویدئو والها که خصوصا جهت فضاهای شهری استفاده می شوند تلویزیون شهری اطلاق می گردد. با توجه به استفاده عمده از این تجهیزات در فضای باز؛ وجود برخی ویژگی ها خصوصا استحکام و مقاومت در برابر عوامل محیطی در آنها امری حیاتی است.

ویدئو وال / تلویزیون شهری

اجزا سیستم ویدئو وال ( video wall ):

۱
۲
۳
اجزا سیستم ویدئو وال
۱

نمایشگر

۲

کنترلر

۳

نرم افزار

این سیستم به طور کلی از سه بخش تشکیل می گردد:

۱ – نمایشگر

۲ – پردازشگر تصویر ( کنترلر )

۳ – نرم افزار