پاناسونیک | panasonic

معرفی اجمالی

شرکت Panasonic که قبلا با نام Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. شناخته می شد، یک شرکت چند ملیتی است که توسط آقای Konosuke Matsushita در سال ۱۲۹۶ شمسی در اوزاکای ژاپن بعوان تولیدکننده لامپهای حبابی در کنار شرکتهای عظیم الکترونیکی دیگری همچون Sony ، Hitachi ، Toshiba و Canon آغاز بکار کرد و طبق آماری که در سال ۱۳۹۶ شمسی منتشر شد تعداد کارکنان این شرکت ۲۵۷.۵۳۳ نفر اعلام شد.

تاریخچه پاناسونیک

در طی جنگ جهانی دوم، شرکت Panasonic در چند نقطه در ژاپن و آسیا در زمینه تولید انواع موتور، اتوی برقی، تجهیزات بیسیم و اولین لوله جاروبرقی فعالیت داشت و بعد از جنگ به تولید رادیو، وسایل خانگی و دوچرخه اقدام نمود. در سال ۱۳۳۹ شمسی آقای Matsushita به آمریکا سفر کرد و قراردادی با تجّار آمریکایی منعقد نمود که طی آن، تلویزیونی که شرکتش برای بازار آمریکا طراحی کرده بود را با برند Panasonic وارد بازار آمریکا کرد و در سال ۱۳۵۷ شمسی این برند وارد اروپا شد. بین سالهای ۱۳۲۸ تا ۱۳۴۸ شمسی این شرکت برند دیگری به نام National را معرفی کرد که فقط در خارج از آمریکا می توانست فروخته شود چون یک شرکت آمریکایی با همین نام تجاری و با زمینه کاری نزدیک به محصولات این شرکت در آمریکا فعالیت داشت، شرکت پاناسونیک در کنار تولید محصولاتی همچون دستگاه ضبط و پخش ویدئو، تلویزیون، انواع گیرنده، انواع رادیو، دستگاههای مسیریاب زیر دریایی ها که به اروپا و آمریکا صادر می شد، یک خط تولید جهت تولید انواع وسایل خانگی به ویژه پلوپز برای بازارهای ژاپن و آسیا راه اندازی کرد. رشد سریع شرکت Panasonic در سال ۱۳۴۴ شمسی باعث شد که این شرکت بلندگوهای بسیار با کیفیتی را در ژاپن با برند آمریکایی Technics وارد بازار نماید و سپس این محصول به محبوبیت جهانی دست پیدا کرد و همین امر موجب تشویق این شرکت جهت تولید وسایل الکترونیکی همچون دستگاه گرامافون و دستگاه های ضبط و پخش جدید شد و در بین سالهای ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۹ شمسی در زمینه تولید وسایل الکترونیکی بسیار پیشرفت کرد و بخاطر بالا بودن کیفیت و عملکرد دقیق محصولات زبانزد مشتریان در سراسر جهان شد. در پی همین پیشرفتها، شرکت Panasonic در سال ۱۳۶۲ شمسی اولین کامپیوتر ساخت ژاپن را به بازار عرضه کرد.

بخاطر پیشرفتهای پی در پی، شرکت Panasonic به یک شرکت تولید کننده محصولات الکترونیکی معتبر با کیفیت و استاندارد جهانی تبدیل شد و در سال ۱۳۹۵ شمسی این شرکت با همکاری مقامات دولتی در ایالت Denver آمریکا اقدام به ایجاد شهر هوشمند نمودند که دارای ۴ رکن اصلی بود:

۱- خانه های هوشمند و دفاتر کار هوشمند

۲- انرژی، آب و برق

۳- حمل و نقل و خدمات شهری

۴- ساختمانهای هوشمند

در سال ۱۳۹۶ شمسی قراردادی بین شرکت Panasonic و شرکت Tesla motors بسته شد که مقرر شد شرکت Panasonic تامین کننده انحصاری باطریهای وسایط نقلیه هوشمند و بسیار پیشرفته ای باشد که شرکت Tesla motors قصد تولید آنها را دارد.

۴.۷/۵ ( ۳ بازدید )