پاناسونیک | panasonic


آقای konosuke-matsushita موسس Panasonic

آقای konosuke-matsushita موسس Panasonic

الکتروویژن به عنوان نمایندگی فروش محصولات پاناسونیک (Panasonic) همچون ویدئو پروژکتورها، ریکوردرها، دوربین ها و میکسرها طی سالیان گذشته اقدام به تامین و عرضه تولیدات با کیفیت این برند به مصرف کنندگان داخلی نموده است. در این بخش با مروری بر تاریخچه این شرکت، قابلیت ها و دست آوردهای آن همراه می شویم.

تاریخچه Panasonic:

شرکت Panasonic که قبلا با نام Matsushita Electric Industrial Co  Ltd شناخته می شد، یک شرکت چند ملیتی است که توسط آقای Konosuke Matsushita در سال ۱۹۱۸ در اوساکای ژاپن بعوان تولیدکننده لامپ های حبابی در کنار شرکت های عظیم الکترونیکی دیگری همچون Sony ، Hitachi ، Toshiba و Canon آغاز به کار کرد.

در طی جنگ جهانی دوم، شرکت در چند نقطه ژاپن و آسیا در زمینه تولید انواع موتور، اتوی برقی، تجهیزات بیسیم و اولین لامپ های خلا فعالیت داشت. این کمپانی بعد از جنگ به تولید رادیو، وسایل خانگی و دوچرخه اقدام نمود. در سال ۱۹۶۱ آقای Matsushita به آمریکا سفر کرد و قراردادی با تجّار آمریکایی منعقد نمود که طی آن، تلویزیونی که شرکتش برای بازار آمریکا طراحی کرده بود را با برند Panasonic وارد بازار آمریکا کرد و پس از آن در سال ۱۹۷۸ پاناسونیک وارد بازار اروپا شد.

بین سالهای ۵۰ تا۷۰ میلادی این شرکت برند دیگری به نام National را معرفی کرد که فقط در خارج از آمریکا می توانست فروخته شود . علت آنکه یک شرکت آمریکایی با همین نام تجاری و با زمینه کاری نزدیک به محصولات این شرکت در آمریکا فعالیت داشت. شرکت پاناسونیک در کنار تولید محصولاتی همچون دستگاه ضبط و پخش ویدئو، تلویزیون، انواع گیرنده، انواع رادیو، دستگاه های مسیریاب رادیویی زیر دریایی ها که به اروپا و آمریکا صادر می شد، یک خط تولید جهت تولید انواع وسایل خانگی به ویژه پلوپز برای بازارهای ژاپن و آسیا راه اندازی کرد که با استقبال فوق العاده ای در این مناطق روبرو شد.

محبوبیت بلندگوها زمینه ساز تولید وسایل الکترونیکی با کیفیت : 

رشد سریع کمپانی Panasonic موجب شد در سال ۱۹۶۵ شرکت بلندگوهای بسیار با کیفیتی را در ژاپن با برند آمریکایی Technics وارد بازار نماید. سپس این محصول به محبوبیت جهانی دست پیدا کرد و همین امر موجب تشویق شرکت جهت تولید وسایل الکترونیکی دیگر همچون دستگاه گرامافون و دستگاه های ضبط و پخش جدید شد. در بین سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ Panasonic در زمینه تولید وسایل الکترونیکی به پیشرفت شگرفی دست یافت و به خاطر بالا بودن کیفیت و عملکرد دقیق محصولات زبانزد مشتریان در سراسر جهان شد.

جهت آشنایی بیشتر با کمپانی پاناسونیک ویدئو بالا را ملاحظه فرمایید.

این کمپانی با بهره مندی و تکیه بر بار علمی فوق العاده و تجربه بی نظیر متخصصان خود توانست در ۱۹۸۳ شرکت تابعه پاناسونیک (سنیور پارتنر) را راه‌اندازی نماید که نخستین محصول آن اولین کامپیوتر ژاپنی سازگار با IBM بود.

ورود به عرصه هوشمندسازی:

در پی پیشرفت های روز افزون، شرکت پاناسونیک به یک شرکت تولید کننده محصولات الکترونیکی معتبر با کیفیت و استاندارد جهانی مبدل گردیده به حدی که در سال ۲۰۱۶ این شرکت با همکاری مقامات دولتی در ایالت Colorado آمریکا اقدام به تبدیل دنور به هوشمندترین شهر آمریکا نمودند که دارای ۴ رکن اصلی بود:

۱- خانه های هوشمند و دفاتر کار هوشمند
۲- انرژی، آب و برق
۳- حمل و نقل و خدمات شهری
۴- ساختمانهای هوشمند

پس از آن و در همان سال قراردادی بین شرکت Panasonic و شرکت Tesla motors (معروف ترین سازنده اتومبیل های هوشمند در جهان) بسته شد. مطابق این قرارداد مقرر شد Panasonic تامین کننده انحصاری باطری های وسایط نقلیه هوشمند و بسیار پیشرفته ای باشد که شرکت Tesla motors انها را تولید می نماید.

این شرکت امروز با حدود ۲۵۸۰۰۰ کارمند مجموعه بی نظیری از شرکت ها ی تابع مانند JVC، Sony، National، Rasonic و … .قدرتمند تر از همیشه به فعالیت خود ادامه می دهد. این شرکت با تولید گستره وسیعی از محصولات همچون: نمایشگرها، ویدئو پروژکتورهای حرفه ای، تجهیزات ارتباطی، دوربین ها و ادوات تصویربرداری، لوازم خانگی، سیستم های هوشمند و رباتیک و… در هر گوشه ای از جهان از ادارات و شرکت های مهندسی تا منازل مردم عادی دیده می شود و در میان عموم مردم شناخته شده است.

نمایندگی فروش محصولات پاناسونیک:

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره محصولات پاناسونیک، مشاوره و خرید با کارشناسان فروش الکتروویژن تماس بگیرید.

نمایندگی فروش محصولات پاناسونیک