کلارک تکنیک | Klarkteknik


شرکت Klark Teknik طراحی کننده و تولید کننده تجهیزات صوتی است و در سال ۱۳۵۳ شمسی در انگلستان توسط برادران Clarke تاسیس شد. شرکت Klark Teknik تعدادی از تجهیزات مختلف در زمینه سیستمهای صوتی را بشکل جدیدی طراحی و تولید کرد و توسعه داد و در سال ۱۳۶۵ شمسی جایزه Queen’s Award for Enterprise را بُرد. این شرکت در حال حاضر متعلق به Music Group است.

تاریخچه کلارک تکنیک

در سال ۱۳۵۰ شمسی برادران Clarke یک شرکت به نام Klark Equipment راه اندازی کردند و به تولید تجهیزات مورد استفاده در گاراژهای عمومی و پمپ بنزینها، جاروبرقی های صنعتی، بخاری های صنعتی کوچک و محصولاتی از این قبیل مشغول بودند. یکی از برادران به نام Phillip از قبل به خرید و فروش لباس در استرالیا اشتغال داشت و برادر دیگر به نام Terry که یک مهندس بود، قبلا برای شرکت Decca کار می کرد و همچنین یک نوازنده محلی معروف بود.

با این پیشینه، شرکت این دو برادر به شاخه ای از تولید تجهیزات حرفه ای صوتی سوق پیدا کرد و در ابتدا به ارتقاء دستگاه های ضبط صوت بر روی نوار کاست ساخت شرکت Decca پرداختند و سپس به تولید دستگاه ضبط و پخش نوار های ¼ اینچ با کیفیت بسیار بالا با برند خودشان اقدام نمودند و توانستند این دستگاه را به تلویزیون BBC و ایستگاه های تلویزیونی مستقل دیگری تحت برند Teknik به فروش برسانند.

کیف ترجمه ی کلارک تکنیک

ظهور Klark Teknik :

در سال ۱۳۵۳ شمسی نام تجاری Klark Teknik ظهور پیدا کرد و در سال ۱۳۵۵ شمسی اولین محصولات با نام مخفف KT به تولید انبوه رسید که مورد نیاز و استفاده شرکت های مختلف داخلی و مصرف کنندگان محلی بود و همراه با توسعه نام تجاری Klark Teknik در بین سالهای ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۴ شمسی حدود ۶۵۰۰ دستگاه از تولیدات مختلف این شرکت به کشورهای دیگر صادر شد.

در سال ۱۳۶۴ شمسی تغییرات مختلفی در انتظار این شرکت بود، شرکت کلارک تکنیک از یک تولیدکننده کوچک و معمولی در یک سوله قدیمی با ۱۵ کارمند به یک شرکت واقعی و معتبر با استودیوی ضبط و میکس بسیار پیشرفته آن زمان تبدیل شد و با ایجاد تنوع در تولیدات خود باعث شکل گیری و توسعه تجهیزات خاص و جدید برای استودیوها شد که باعث گردید برند جدیدی به نام Klark Acoustic متولد شود و باز هم جایزه Queen’s Award را به خود اختصاص داد.

در سال ۱۳۶۶ شمسی شرکت کلارک تکنیک شرکت Midas Audio Systems را خریداری نمود، درسال ۱۳۷۱ شمسی برادران Clarke شرکت Klark Teknik Group را به شرکت Mark IV Audio فروختند و Terry Clarke با کمک یکی از دوستانش شرکت MC2 Audio را در سال ۱۳۷۳ راه اندازی کرد و تجهیزات تقویت صوت و آمپلی فایر های بسیار قدرتمند و با کیفیت را تولید و به بازار عرضه کرد.