تجهیز سالن همایش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان


 • طراحی و اجرا:شرکت الکتروویژن
 • کارفرما:سازمان نظام مهندسی گیلان
 • ظرفیت سالن اصلی:۱۹۱نفر
عملیات انجام شده
 • صوت حرفه ای

 • پخش تصویر

 • ضبط تصویر

 • روشنایی عمومی

 • دکوراسیون داخلی

 • آکوستیک

 • مبلمان

 • نور تخصصی

سازمان نظام مهندسی ساختمان سازمانی غیردولتی است که در جهت تحقق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال ۱۳۷۴ به صورت رسمی تأسیس گردید. سازمان نظام مهندسی ساختمان دارای واحدهای استانی است و از نظر حقوقی هر سازمان استانی دارای شخصیت مستقل است. استان گیلان نیز از قاعده ذکر شده مستثنی نمی باشد. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان دارای ۱۶ دفتر نمایندگی در ۱۶ شهرستان این استان می باشد. به دنبال سابقه درخشان شرکت الکتروویژن در زمینه طراحی و تجهیز سالن های همایش و کنفرانس در نقاط مختلف استان گیلان وظیفه تجهیز سالن های همایش ۴ نمایندگی سازمان نظام مهندسی استان گیلان در شهرستان های رشت، صومعه سرا، لنگرود و تالش به این شرکت محول گردید.

“این پروژه شامل طراحی و تجهیز ۴ سالن همایش در ۴ شهرستان استان گیلان می باشد.”
واحد اصلی این سازمان در مرکز استان (شهر رشت) واقع شده است. این مرکز سابقا دارای سالنی قدیمی جهت برگزاری همایش ها بود که با چیدمانی غلط احداث گردیده بود. لذا کارشناسان و طراحان شرکت الکتروویژن به منظور اصلاح وضعیت سالن و به حداکثر رساندن میزان بهره وری از فضا ضمن انجام عملیات معمول طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی و مبلمان، جهت سالن را به میزان نود درجه تغییر داده و از این رو عملیاتی ساختمانی جهت جا به جایی ستون ها، مقاوم سازی، اصلاح گرادیان و … برای این سالن همایش انجام پذیرفت. این عملیات نهایتا امکان استفاده از ظرفیت ۱۹۱ صندلی در این سالن همایش مهیا گردید.

جزییات عملیات تجهیز سالن همایش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان:

تجهیز سالن همایش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان علاوه بر موارد فوق شامل طراحی و پیاده سازی سیستم های حرفه ای صوت، ضبط و پخش تصاویر و روشنایی عمومی بوده که با بهره گیری از تجهیزات به روز و با کیفیت از برندهای معتبر جهانی انجام پذیرفته است. به طور کلی سیستم صوتی این سالن همایش با استفاده از بلندگوهای سری EVU ساخت Electrovoice، میکسر صدا ۱۰ کانال ساخت Dynacord ، آمپلی فایر و میکروفون ها بیسیم و سیم دار ساخت Electrovoice  تجهیز و همچنین جهت ضبط و ذخیره تصاویر با کیفیت از دوربین های رباتیک Datavideo استفاده و وظیفه پخش تصویر به دیتا پروژکتوری از برند Panasonic واگذار گردید که در کنار هم ضمانت کارکرد بی عیب و نقص تمامی سیستم ها طی سالیان دراز را برای این سالن همایش ممکن ساخته است.

طراحی و تجهیز سالن همایش صومعه سرا

سالن همایش صومعه سرا

سالن همایش صومعه سرا:

بخش دوم این پروژه در شهرستان صومعه سرا و در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر رشت واقع گردیده بود. تجهیز سالن همایش نظام مهندسی ساختمان شهرستان صومعه سرا با ظرفیت ۷۰ نفر طراحی و پیاده سازی سیستم های صوت، ضبط و پخش تصاویر، روشنایی عمومی و همچنین دکوراسیون داخلی و مبلمان سالن همایش را شامل می شود. به این منظور در طبقه فوقانی ساختمان تازه تاسیس نظام مهندسی صومعه سرا فضایی مناسب برای سالن همایش اختصاص داده شد. در این فضا و پس از انجام طراحی و محاسبات اولیه عملیات اجرایی به سرعت و همزمان با سایر شهرستان ها آغاز و به سرانجام رسید که فضایی متناسب با کاربردهای مد نظر تصمیم گیرندگان سازمان مهیا نمود.

طراحی و تجهیز سالن همایش لنگرود

سالن همایش لنگرود

سالن همایش صومعه لنگرود:

جهت تجهیز سالن همایش شهرستان لنگرود و با توجه به یکسان بودن نقشه، ابعاد و ظرفیت سالن با سالن همایش صومعه سرا عملیاتی عینا مشابه و با استفاده از تجهیزات و متریال یکسان صورت پذیرفت. تنها به منظور ایجاد تمایز ظاهری طرح دیوارهای، رنگ صندلی ها و پنل های آکوستیکی این سالن با سالن صومعه سرا متفاوت انتخاب و اجرا گردید. این سالن همایش با توجه به استفاده از حداکثر ظرفیت فضا در چیدمان استاندارد صندلی ها و همچنین استفاده از تجهیزات صوت و تصویر با کیفیت به خوبی می تواند نیاز نظام مهندسی شهرستان لنگرود را جهت برگزاری همایش ها و گردهمایی های پاسخگو باشد.

طراحی و تجهیز سالن همایش تالش

سالن همایش تالش

سالن همایش تالش:

عملیات طراحی و تجهیز سالن همایش شهرستان تالش در ۱۰۰ کیلومتری رشت و همزمان با بقیه سالن ها انجام پذیرفت. در این سالن در ردیف جلوی صندلی ها و به منظور استقرار مهمانان ویژه از صندلی های VIP استفاده گردید و در سایر ردیف ها از صندلی هی آمفی تئاتری معمولی استفاده شد. این سالن آمفی تئاتر نیز همچون سایر سالن های نظام مهندسی استان گیلان به گونه ای طراحی شد که با توجه به محدودیت فضا بتوان بیشترین تعداد نفرات را در آن به صورت استاندارد جای داد نا جلسات و گردهمایی های نظام مهندسی شهرستان تالش به نحوه احسن در آن برگزار گردند.

نکته حائز اهمیت در تجهیز سالن های همایش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان، اعلام نیاز سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان به اتمام و بهره برداری همزمان از تمامی سالن های همایش در ۴ شهرستان بود. این امر نیازمند هماهنگی بی نظیر و ایجاد خط ارتباطی قوی بین سایت های پروژه در شهرهای مختلف بود که با تلاش و زمان بندی منظم مدیران پروژه الکتروویژن این مهم  به بهترین شکل محقق گردید.

طراحی و تجهیز آمفی تئاترهای نظام مهندسی گیلان در نشریات بین المللی:

خبر تجهیز  سالن همایش نظام مهندسی ساختمان استان گیلان در مجله Pro audio که از مجلات تخصصی حوزه صوت و تصویر در سطح بین المللی است منتشر گردیده است؛ برای مطالعه این خبر روی دکمه ذیل کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد