سالن همایش نیروگاه بندرعباس


 • طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
 • کارفرما : نیروگاه حرارتی بندرعباس
 • ظرفیت سالن :  ۱۹۱ نفر
عملیات انجام شده
 • صوت حرفه ای

 • پخش تصویر

 • ضبط تصویر

 • نور تخصصی

 • روشنایی عمومی

 • دکوراسیون داخلی

 • آکوستیک

 • مبلمان

نیروگاه بندرعباس در ۱۲ کیلومتری غرب این شهر و در مجاورت دریا واقع شده است. این نیروگاه در سال ۱۳۵۹ و در قالب دو مجموعه نیروگاهی گاز و بخار تاسیس گردیده است. توان تولیدی نیروگاه برابر با ۱۳۳۰ مگاوات بوده که نقش ویژه ای در تامین انرژی منطقه جنوب کشور داراست. در سال ۱۳۹۶ و با نصب و راه اندازی ژنراتور مدرن کلاس F در مجاورت واحدهای گازی و بخار، این مرکز جدید با نام نیروگاه کلاس F بندرعباس شناخته میشود. در محوطه نیروگاه کلاس F بنایی تحت عنوان ساختمان اداری ساخته شده است. این بنا مواردی همچون سالن همایش، سالن جلسات، اتاق ریاست، فضاهای اداری و… را در خود جای داده است. به دنبال برگزاری مناقصه تجهیز سالن همایش نیروگاه بندرعباس ، شرکت الکتروویژن به عنوان طراح و مجری پروژه برگزیده شد.

این پروژه شامل طراحی و پیاده سازی سیستمهای صوت، تصویر، نورپردازی و دکوراسیون داخلی سالن همایش و همچنین سالن جلسات و اتاق ریاست ساختمان اداری نیروگاه می باشد.

جزئیات عملیات تجهیز سالن همایش نیروگاه بندرعباس:

نیروگاه برق حرارتی بندرعباس

نیروگاه حرارتی بندرعباس

در زمینه سیستم صوت سالن همایش از بلندگوهای لاین اری، دیواری و ساب ووفرهای ساخت الکتروویس و دایناکورد در فضا سالن اصلی و بالکن استفاده گردیده است.میکسری ۱۰ کانال از برند دایناکورد عهده دار مدیریت و اعمال تنظیمات سیستم صوتی سالن می باشد. در کنار موارد فوق آمپلی فایرهای سری CPS الکتروویس نیرو رسان سیستم صوتی خواهند بود. همچنین مجموعه ای از میکروفونهای تریبونی، دستی باسیم و بیسیم جهت استفاده در مراسمات گوناگون در نظر گرفته شدند.

جهت برداشت و ضبط تصاویر همایشها از تجهیزات تصویربردای دیتاویدئو شامل دوربینهای رباتیک، میکسر و رکوردر تصویر استفاده شده است. امکان پخش تصاویر و اطلاعات بر روی پرده نمایشی با ابعاد ۱۲ متر (واقع بر روی دیوار انتهای سن) توسط دیتاپروژکتوری از برند پاناسونیک ممکن می باشد. جهت ایجاد سهولت برای نفراتی که در بالکن سالن همایش نیروگاه بندرعباس حضور دارند دو عدد تلویزیون ۵۵ اینچ به عنوان مکمل سیستم پخش تصاویر در قسمت سقف بالکن نصب شده است. انواع پروژکتورهای ساخت تکلومن نیز در سقف سالن همایش نصب گردیده تا جلوه های نوری مورد نیاز برای برنامه های مختلف که در سالن برگزار خواهند شد فراهم آورند.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی سالن همایش نیروگاه بندرعباس به شکلی مدرن و شکیل صورت گرفت. همچنین طراحی و اجرای دکوراسیون لابی ورودی سالن نیز توسط متخصصین الکتروویژن انجام پذیرفته است. همانطور که پیش تر اشاره شد این سالن در دو سطح (فضای اصلی و بالکن) اجرا شده است. دسترسی به بالکن از طریق پلکانی مخصوص که در کنار ورودی اصلی آن واقع شده ممکن خواهد بود. همچون سایر پروژه ها، در این مورد نیز تحقق اصول آکوستیک از مهمترین جوانب طراحی سالن بوده است. این مهم با کمک طراحی خاص فضا و استفاده از متریال مخصوص به بهترین شکل انجام پذیرفته است.

مختصری پیرامون عملیات تجهیز اتاق جلسات و ریاست:

سالن جلسات نیروگاه بندرعباس با ظرفیت ۱۷ نفر طراحی و اجرا شده است. در این سالن تمامی تجهیزات سیستم کنفرانس و سیستم تصویربرداری اتوماتیک از برند ویسونیک مورد استفاده قرار گرفتند. این مطلب هماهنگی سیستمی و کیفیتی بی نظیر را برای جلسات به ارمغان خواهد آورد. همچنین جهت پخش تصاویر یک تلویزیون ۶۵ اینچ روی دیوار جانبی سالن و یک مانیتور لیفت (مخصوص ریاست) بر روی میز کنفرانس نصب شده اند. اتاق ریاست در کنار سالن جلسات جانمایی شده و از سمت ان دارای ورودی می باشد.

در پایان امیدواریم سالن همایش نیروگاه بندرعباس و فضاهای جانبی آن بستری مناسب را جهت برگزاری همایش ها و جلساتی مفید به منظور خدمت رسانی هرچه بیشتر و بهتر در زمینه تامین انرژی منطقه جنوب کشور فراهم آورند.

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد