سالن همایش کارخانه تغلیظ مس درآلو


 • طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
 • کارفرما : کارخانه تغلیظ مس درآلو
 • ظرفیت سالن :  ۳۰۳ نفر
عملیات انجام شده
 • صوت حرفه ای

 • پخش تصویر

 • ضبط تصویر

 • نور تخصصی

 • روشنایی عمومی

 • دکوراسیون داخلی

 • آکوستیک

 • مبلمان

کارخانه تغلیظ مس درآلو یکی از جدیدترین پروژه های توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران می باشد. این کارخانه در استان کرمان، شهرستان بردسیر و در مجاورت معدن مس درآلو واقع شده است. کارخانه مس درآلو پس از تکمیل توانایی تولید سالیانه صد هزار تن کنسانتره با عیار ۲۶درصد را دارا خواهد بود. پروژه با سرمایه گذاری عظیمی از سوی شرکت ملی مس همراه بوده و علاوه بر معدن مس و کارخانه تغلیظ شامل مواردی همچون: تامین و انتقال آب خام و مدیریت آب و باطله، احداث سد باطله، ساخت پست برق در درآلو و توسعه پست بردسیر و خطوط انتقال برق می باشد. در محیط مجموعه امکانات متعددی درنظر گرفته شده است که یکی از آنها سالن همایش کارخانه تغلیظ مس درآلو میباشد. در کنار سالن همایش مواردی همچون سالن جلسات، لابی و اتاق های VIP هم ساخته شده اند.

طراحی و اجرای سالن همایش کارخانه و فضاهای جانبی آن توسط شرکت الکتروویژن انجام پذیرفته است. این پروژه شامل طراحی و پیاده سازی دکوراسیون داخلی و آکوستیک، سیستم صوت حرفه ای، سیستم ضبط و پخش تصاویر، سیستم نور تخصصی و روشنایی عمومی سالن و سایر فضاهای یاد شده می باشد.

جزئیات دکوراسیون پروژه سالن همایش کارخانه تغلیظ مس درآلو:

کارخانه تغلیظ مس درآلو

کارخانه تغلیظ مس درآلو

در بدو ورود به ساختمان سالن همایش، لابی مجموعه پیش روی شخص قرار می گیرد. طراحی این فضا به شکلی چشم نواز و متناسب با طراحی سالن اصلی صورت پذیرفته است.

ابعاد لابی نسبتا بزرگ است و فضای مناسبی جهت انتظار مدعوین یا پذیرایی از ایشان می باشد. لذا میزها و مبلمانی به همین منظور برای لابی در نظر گرفته شده است. بر روی دیوار لابی لوگوی خاص و منحصر به فرد شرکت ملی صنایع مس ایران جلب توجه می نماید.

لابی از طریق یک راهرو سالن اصلی را به سالن جلسات و اتاقهای VIP متصل می نماید. برای سالن همایش کارخانه تغلیظ مس درآلو مجموعا سه درب ورودی از لابی و راهروی مذکور درنظر گرفته شده است.مضافا یک درب هم برای ورود سخنرانان یا مجریان به پشت سن وجود دارد.

دکوراسیون سالن اصلی:

در مجاورت ورودی سالن همایش از سمت لابی درب اتاق فرمان قرار دارد. این اتاق در بخش پشتی سالن طراحی شده و با پنجره ویزور به سالن دید کاملی خواهد داشت. تمامی دستگاهها و تجهیزات مربوط به کنترل سیستمهای صوت،تصویر،نور و برق در این فضا جانمایی شده اند. با ورود به سالن همایش طراحی شکیل و مدرن آن اولین موردی است که فرد را تحت تاثیر قرار میدهد. طرحی که در عین مدرن بودن از برخی اِلمانهای معماری ایرانی بهره برده است. کف سالن به صورت استاندارد گردایان بندی شده تا صندلیها در سطوح ارتفاعی متفاوت نصب و دیدی مناسب به سن داشته باشند. این سطح با استفاده از موکتهای مخصوص اماکن پرتردد پوشانده شده است. سن سالن با دو ردیف پله در دسترس بوده و دو اتاق در طرفین سن جهت استفاده به عنوان اتاق آماده سازی سخنرانان/مجریان برنامه یا انبار در نظر گرفته شده اند.

دیوارها و سقف سالن همایش کارخانه تغلیظ مس درآلو با پنل های MDF پوشش شده اند. این پنل ها دارای طرح ها و رنگ های متفاوت اما متناسب هستند. که علاوه بر زیبایی در زمینه آکوستیک فضا نیز ایفای نقش می نمایند. دیوار پشتی سن و بخشی از دیوارهای جانبی سالن دارای پوشش Wool Panel میباشند. تعبیه این پوشش با هدف جذب اصوات مزاحم و ایجاد کنتراست در طرح سالن انجام شده است. صندلیها در دو نوع عادی(کف تاشو) و VIP انتخاب شدند که دارای کیفیتی بالا و رنگ همخوان با کلیت طرح هستند. از دیگر سو، طراحی دکوراسیون سالن جلسات و اتاقهای VIP نیز منطبق با طرح اصلی و با رعایت اصول آکوستیک انجام پذیرفته است.

سیستمهای صوت و تصویر سالن همایش کارخانه مس درآلو:

لاین اری سالن آمفی تئاتر کارخانه تغلیظ مس درآلو

بلندگو لاین اری سمت چپ سالن

سیستم صوت حرفه ای این سالن با میکسر صوت دیجیتال ۳۲ کانال ساخت Behringer کنترل می گردد. در دو سوی سن بلندگوهای لاین اری از برند الکتروویس وظیفه صدا رسانی به فضای سالن را عهده دار هستند. در بخش مرکزی سقف نیز تعدادی بلندگو بمنظور حصول اطمینان از پوشش بی عیب و نقص فضا تعبیه شده اند. علاوه بر این تعدادی ساب ووفر از برند الکتروویس و دایناکورد در بخش زیرین سن سالن جانمایی شده اند.

آمپلی فایرهای با کیفیت و پرقدرت الکتروویس (موجود در اتاق فرمان) نیرو رسان بلندگوهای سالن خواهند بود. انواع مختلفی از میکروفونهای دستی، تریبونی، بیسیم، میکروفونهای مخصوص ساز و… جهت پاسخگویی نیازهای کاربران در نظر گرفته شده اند. بر روی سن تعدادی باکس کف خواب به منظور اتصال میکروفونها و تامین برق مورد نیاز نصب گردیده است.

تجهیزات برند دیتا ویدئو همچون دوربینهای رباتیک(چهار عدد)، میکسر تصویر، رکوردر تصویر و… عهده دار ضبط تصاویر جلسات و همایش ها در سالن آمفی تئاتر کارخانه تغلیظ مس درآلو می باشند. برای پخش تصاویر و اطلاعات مدنظر دیتاپروژکتوری قدرتمند از برند پاناسونیک مجهز به لنز مخصوص در انتهای سالن نصب گردید. تصاویر این دیتاپروژکتور بر روی پرده ای با ابعاد ۶در۴ متر بر روی سن به نمایش در می آید. همچنین برای هیئت رئیسه سه عدد مانیتور لیفت ویسونیک بر روی میز ایشان تعبیه گردیده است.

سیستمهای نورپردازی و برق سالن:

جهت تامین جلوه های نوری روی سن، ۱۸ پروژکتور از انواع اسپات لایت،ترنر، فرزنل و پروفایل در این سالن تعبیه گردید. کنترل عملکرد این پروژکتورها از طریق اتاق فرمان در دسترس اپراتور خواهد بود. نور عمومی سالن و فضاهای جانبی با مجموعه متنوعی از چراغهای COB، SMD، خطی، ریسه نواری و… تجهیز شده است. جانمایی چراغها با حساسیت و دقتی ویژه صورت پذیرفته است. تا بدینوسیله از بابت توزیع یکنواخت نور در فضای مورد نظر اطمینان حاصل گردد. در پروژه سالن همایش کارخانه تغلیظ مس درآلو تابلو برقی حرفه ای و با کیفیت عهده دار تقسیم و توزیع برق به بخشهای مختلف است. برای کابل کشی سالن و سایر اماکن هم از محصولات با کیفیت و معتبر داخلی استفاده شده است.

سالن همایش کارخانه تغلیظ مس درآلو جلوه ای از دقت و کیفیت:

در این پروژه سیستمهای صوت و نورپردازی با استفاده از محاسبات پیشرفته و نرم افزارهای مهندسی طراحی،جانمایی و نصب شدند. با این وجود پس از پیاده سازی سیستمها و با بهره گیری از ابزارهای دقیق سنجش پارامترهای صوت و نور، صحت عملکرد و کارایی یکایک تجهیزات مورد آزمایش و تایید قرار گرفت. همچنین با توجه به زلزله خیز بودن استان کرمان، در سالن آمفی تئاتر کارخانه تغلیظ مس درآلو ملاحضات ایمنی لازم(خصوصا در مبحث دکوراتیو) مد نظر قرار گرفته است. مجموعه این قبیل اقدامات در کنار استفاده از برترین تجهیزات و متریال و سخت کوشی تیمهای طراحی و اجرایی الکتروویژن، منتج به بهره برداری از پروژه ای کارآمد، با کیفیت و سرآمد گردیده است. به گونه ای که به جرات میتوان این سالن را برترین نمونه در مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران نامید.

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد