سالن کنفرانس برج سپهر بانک صادرات


 • طراحی و اجرا : شرکت الکتروویژن
 • کارفرما : بانک صادرات ایران
 • ظرفیت سالن :  ۳۳+۲۱ نفر
عملیات انجام شده
 • صوت حرفه ای

 • پخش تصویر

 • ضبط تصویر

 • نور تخصصی

 • روشنایی عمومی

 • دکوراسیون داخلی

 • آکوستیک

 • مبلمان

هر شخصی که از خیابان سمیه تهران گذر کرده باشد مسلما متوجه برجی بلند با معماری خاص گردیده است. این بنا معروف به برج سپهر در واقع ساختمان مرکزی بانک صادرات ایران می باشد. کار ساختمان این برج پیش از انقلاب آغاز و پس از جنگ تحمیلی در سال ۱۳۷۰ تکمیل گردید. مساحت کلی برج سپهر در حدود ۵۵۰۰۰ مترمربع می باشد که بسیاری از ادارات و مراکز اصلی بانک را در خود جای داده است. کارشناسان و مسئولین بانک با توجه به پروژه ها و همکاریهای پیشین با شرکت الکتروویژن و به منظور مجهز نمودن دو عدد از سالنهای جلسات خود با این شرکت تماس گرفتند. لذا متخصصین الکتروویژن پس از تهیه و تایید طرح های معماری و الکتریکال سالن کنفرانس برج سپهر بانک صادرات ، وارد فاز اجرا شده و سالنها را در زمانی مناسب و کاملا منطبق طرحهای تاییدی تحویل کارفرما محترم نمودند.

تجهیزات الکتریکال پروژه سالن کنفرانس برج سپهر بانک صادرات:

برج سپهر

برج سپهر بانک صادرات

در سالن جلسات ۳۳نفره کنسولهای سری VIS-DAC/DAD ویسونیک به عنوان میکروفن کنفرانس در نظر گرفته شدند. این سری از کنسول ها از تکنولوژی میکروفونهای Array بهره می برند. لذا فاقد میکروفونهای گردن غازی بوده و ظاهری خاص به میز سالن جلسات می بخشند. سیستم کنفرانس این سالن به همراه نرم افزاری خاص ارائه گردیده که قابلیتهای بی نظیری را جهت کنترل و مدیریت سیستم و جلسات در اختیار اپراتور می گذارد.

جهت توزیع صوت در فضای سالن کنفرانس برج سپهر بانک صادرات از بلندگوهای سری EVID ساخت الکتروویس استفاده گردید. این بلندگوها در ۶ نقطه از سالن نصب و پوشش صوتی بی نظیری روی تمامی صندلیها ایجاد نمودند. ضمنا به منظور ایجاد امکان ترجمه جلسات از ست ۳۰ نفره ترجمه همزمان بیرداینامیک در این سالن بهره گرفته شد. قابلیت رای گیری در این سالن به کمک سیستم رای گیری بیسیم الکتروویژن فراهم گردیده است. از طریق این سیستم نفرات قادر هستند نظر یا رای خود را پیرامون مسائل مطروحه در جلسات ثبت نمایند.

در بخش ضبط و پخش تصاویر از ۳ دوربین PTZ ویسونیک، میکسر و رکوردر تصاویر دیتا ویدئو استفاده شده است. ۱۷ عدد مانیتور لیفت ۱۹ اینچ نیز بر روی میز کنفرانس تعبیه گردیده اند. همچنین بر روی یکی از دیوارها سالن تلویزیون ۷۵ اینچ با قابلیت لمسی جهت تکمیل سیستم پخش تصویر نصب گردید.

برای سالن ۲۱ نفره کنسولهای سری VIS-DVC/DVD ویسونیک در نظر گرفته شدند. این کنسولها در کنار بلندگوهای الکتروویس و میکسر صوتی دایناکورد سیستم صوت این سالن را تشکیل می دهند. سیستم ضبط تصویر سالن با دروبینهای دیتا ویدئو به همراه میکسر تصویری از برند OTON تجهیز شده است.

دکوراسیون داخلی پروژه برج سپهر:

در زمینه دکوراسیون داخلی سالن ۳۳نفره پروژه سالن کنفرانس برج سپهر بانک صادرات از پنلهای MDF بهره گرفته شده است. که در ترکیب با پوششهای پشم سنگ و استفاده از پنلهای پانچ ظاهری زیبا به فضا بخشیده است. میزهای کنفرانس با طرحهایی استاندارد و ابعادی متناسب ساخته شده اند. صندلی سالن از محصولات داخلی با کیفیت و با در نظر گرتن راحتی مدعوین در جلسات انتخاب و تهیه شدند. به منظور تامین روشنایی فضای جلسات ترکیبی از چراغهای توکار، خطی و نورهای مخفی استفاده شد که علاوه بر تامین نور مورد نیاز، همخوانی خوبی با طرح کلی سالن ایجاد نموده است.

همانطور که اشاره شد مجموعه کاملی از تجهیزات صوتی تصویری برای این پروژه در نظر گرفته شده است. این تجهیزات در همراهی با دکوراسیون داخلی به روز و مهندسی شده، سالن را به جایگاهی عالی جهت برگزاری جلسات و تصمیم گیری های سطح بالا بانک صادرات مبدل نموده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به آثار و محتوای این سایت، همینطور انتشار آن ها متعلق به شرکت الکتروویژن می باشد